HP Microserver Gen8 – kova prieš dulkes

17 06 2020

Kas seką šitą blogą gal atsimena kaip HP Mikroserver N54L kovojo prieš dulkes? Ką Tik pristatytas Gen08 mikroserveris nusipelno to paties, nes vos per dieną susikaupia jau matomas kiekis dulkių viduje:

Serverio spintoje ar kur aukščiau laikant jį, tiek dulkių gal ir nebūtų, bet aš serverį laikau atvirai, ten kur vaikščioja žmonės ir dar arti grindų..

Spendimas

N54L atveju pakako daugiau darbo įdėti išardanti priekines dureles, bet ten tada tiesiog įdėti filtrą. Čia tokios galimybės nėra, bet pasirodo 3D spausdintuvas čia pravers. Thingiverse radau modelį, kurį panaudojus mes galime priekinėse grotelėse įdėti filtrą. Jį ir spausdiname:

Panaudojus pora korpuso varžtų ir jis jau vietoje:

Dabar pats filtras. Deja tinklelio kaip N54L atveju neturiu tai panaudojau anglies pluošto filtrą nuo gartraukio. Nors norėčiau ir didesnio oro pralaidumo, bet teks kol kas juo pasitenkinti:

Rezultatai

Palaukus viena parą laiko atidarius dureles jau nebematome dulkių ant HDD rėmų:

O nuėmus filtrą randame tai kas buvo pagauta:

Po poros su trupučio savaičių jau buvo rimtesnis kiekis:

Dabar bloga naujiena dėl tokio filtro įdėjimo. Jis visgi kažkiek didina oro pasipriešinimą. Prieš įdedant filtrą iLo 4 rodė tokius ventiliatoriaus ir temperatūros duomenis:

Po dienos esant toms pačios apkrovos ir aplinkos sąlygoms buvo:

Čia matosi kad ventiliatorius pagreitėjo 2%, o viskas viduje kiek pašilo. CPU turėdamas didelį radiatorių to nepjautė, bet pažiūrėjus į Chipset ir visa kita jaučiasi,kad kažkas pakito. Visgi šis rezultatas dar kiek iškreiptas, nes viduje tą parą tupėjo šitas 95W TDP žvėriškas:

Vėliau jį iškeldinus temperatūra viduje nukrito.

Apibendrinimas

Kažkada vėliau manau reiktu įdėti kiek laisvesnį filtrą, nes dabartinis filtruoja net per gerai. Kaip ten bebūtų neįsivaizduoju kaip tokia sistema dirbtų be tokio filtro.


Veiksmai

Informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: