HP Microserver Gen8 G2020T – trumpa apžvalga

15 06 2020

4 metu praėjo naudojant ir išnaudojant HP N54L Micoserver, bet po truputi pradėjo jaustis, kad jau mažoka to ką gali pasiūlyti jo procesorius. Iš HP Gen7 mikroserverių mano turimas modelis turi greičiausia AMD Neo 2.2Ghz procesorių, bet deja jo pakanka vos vienam virtualiam Windows serveriui. Šalia dar galima pora linux distribucija pasikabinti, bet norint dirbti su papildomais senesnėmis ar naujesnėmis Windows ar Apple sistemomis deja, bet reikia daug kantrybės, nes viskas sulėtėja be galo stipriai. Atnaujinau RAM iki neoficialiai palaikomo 16GB kiekio, bet deja bėda visa su CPU. Taigi metas atsisveikinti.

Aš nebūčiau aš jei pirkčiau nauja sistemą. HP Gen10 ar Gen10 Plus mikroserveriai nors ir atrodo patraukliai namams, bet tiek pinigu aš nenoriu dar skirti. Priedo, abiejuose yra naudojami įlituoti CPU, o norint turėti atnaujinama sistemą tai nepakeliui. Gen9 sistema net nebuvo sukurta, vietoje to kaip suprantu Gen8 gavo facelift’ą. Realiai prie Gen8 mikroserverio ir pasilikau. Pasirinkau Gen 8 kartą dėl kainos ir atnaujinimo galimybių. Įdėjus papildomai atminties ir atitinkama Xeon procesorių mano piniginė nukenčia mažiausiai, o ir galios bus per akis.

Pasitaikius progai gavau nusipirkti HP Microserver Gen8 su Pentium G2020T procesoriumi, 4GB RAM ir dviem po 1TB Seagate HDD.

Apie procesorius

Pradžiai apie procesorius. Komplektuojami šie serveriai su sekančiais:

  • Intel Celeron G1610T (2.3 GHz/2-core/2MB/35 W) processor
  • Intel Pentium G2020T (2.5 GHz/2-core/3MB/35 W) processor
  • Intel Xeon E3-1220Lv2 (2.3 GHz/2-core/3MB/17 W) processor

Lyg ir vėliau vietoje Gen9 mikroserverio atsirado dar:

  • Intel Core i3-3240 (3.4 GHz/2-core/3MB/65 W) processor

Mano procesorius ne pats lėčiausias koks būna komplektuojamas. Pagal rastus testu rezultatus jis yra 186% greitesnis už AMD N54L. Tą nuspredžiau patikrinti. Sudėjau į abu Windows10 ir paleidau Cinemabech R20 ir štai rezultatai:

Bet to man mažoka, nes su dviem branduoliais vizualizacija sunkoka. Pradžiai viskas gerai, greičiau viskas veikia jau dabar, bet ateityje planuočiau atnaujinti ji į kažką iš Xeon E3 V2, nes LGA1155 lizdas juos palaiko. Tik čia jau reikia žiūrėti, kad maitinimo šaltinio ir sistemos aušinimo pajėgumo pakaktu. Labai čia nesiplėsiu, bet protingiausias čia pasirinkimas butu 1265L V2 variantas, nes jis turi 45W TDP rodikli. Tai reiškia, kad įdėjus jį sistema aušinti turi pajėgti, o ir maitino šaltinio dar nekankiname maksimaliai. Maitinimo šaltinis pas mane vos 150W, tad jo turi užtekti viskam. Gaunami 4 branguoliai ir 8 gijos leidžia lanksčiai vizualizualizuoti OS. 2.5Gz dažnis su 3.5Ghz TurboBoost taip pat pakankamas, o rasti testai rodo kad sistema spartesnė bus 583 procentų už N54L ir 313 procentu greitesnė už pradinį Pentium G2020T.

Beja, jau turėjau progą išbandyti viena Xeon. Tai buvo pirmos kartos Xeon E3-1245 pasiskolinta iš HP Z1 Workstation. 4 fiziniai branduoliai ir 8 gijos su 3.30 GHz (3.70 GHz Turbo) dirbo sklandžiai ir galiu pasakyti labai smagiai, bet bėda tame, kad šis CPU yra 95 W TDP, o tai yra be galo daug šiai sistemai. Uždavus streso ilgiau procesorius kaip mat įkaisdavo iki 80 laipsnių. Tada temperatūra kyla lėtai, bet toliau tęsti nebesinorėjo, nes maitinimo šaltinis buvo apkrautas jau 100%, o serverio vidaus temperatūra kylo kartu su CPU. Jei tokį CPU turėčiau atliekamą tai gal ir galima būtų naudoti, bet tada jau reiktu aktyvaus aušinimo ir BIOS viduje atjungti HyperThreading ar viena fizinį branduolį net, kad visa sistema nenaudotu tiek daug galios iš PSU.

Apie RAM

RAM čia dedasi specializuoti DDR3 ECC, bet ne tie kur į normalius serverius dedami. Čia reikalaujama Unbuffered arba kitai Unregistered modulių. Realiai tai paprasti RAM su ECC opcija. N54L atveju buvo tas pats, bet ten buvo galima naudoti ir be ECC. Kadangi serveryje nebuvau pakuręs kažkokių baisiai svarbių procesų ar ZFS failų sistemos, tai man to ECC man nereikėjo. Todėl savo N54L atnaujinęs buvau iki 16GB RAM (2x8GB) nors realiai ten oficialiai palaikomi buvo vos 8GB (2x4GB). Pasirodo unbuffered ECC 8GB talpos sunkiau rasti. Visos kompiuterius tvarkančios įmonės kaip sutarę sako kad neturi, o kas turi tai “sunaudoja“ workstation sistemoms kuriuose taip pat dažnai dedami tokie RAM’ai. Pas mane dabar yra vienas 4GB RAM kauliukas, tad kol kas nupirkau dar vieną ir gyvensiu su 8GB. Vėliau, atnaujinus procesorių reiks galvoti kaip suktis, nes vizualizacija atminties reikalauja. Aišku bandžiau laimę įdėjus 16GB ne ECC atminties ir BIOS toliau šito nenukeliavo:

SATA, USB ir kita atmintis

N54L visi SATA prievadai buvo SATA 300 tipo. Čia situacija daug geresnė – dvi jungtys jau SATA 600. Tai leidžia bent iš dalies pagerinti spartos rodiklius kai vizualizacijai naudojamus diskus pajungti čia. Tai ypač jaučiasi kai tie diskai SSD. SATA jungčių Gen8 serveryje yra viena mažiau, nes atsisakyta išorinės eSATA jungties. Dabar galima pajungti 4vnt. 3.5″ diskus į priekinius stalčius (2vnt SATA 600 ir 2vnt SATA 300) ir vieną 2.5″ SATA 300 vietoje optinio įrenginio. Na o su serveriu sukomplektuota 2vnt. Seagate 1TB diskai nors ir nebuvo nukankinti, nors ir buvo tikrai greiti kaip HDD, bet su jais atsisveikinau, nes jų vietą užims iš senojo serverio ateinantys 2vnt. WD RED 3TB. Pastarieji kad ir yra lėtensi vos ne dvigubai, bet resursas praktiškai toks pats, o talpa man vis dar reikalinga visokioms nuotraukos, okumentasms ir namų kompiuterių atsarginėms kopijoms daryti.

Gen8 serveryje atsirado USB 3.0 versija. Tai gerai kai norima daryti kokia serverio kopija, gaila tik kad visi 4 vnt sudėti į galą. Priekyje 2 vnt. deja jau USB 2.0. Dar viena USB 2.0 jungtis yra serverio viduje tada galima toliau startinę OS laikyti ten. Viduje dar yra ir microSD kortelės lizdas tam pačiam tikslui.

LAN

N54L turėjo vieną 1Gbps LAN sąsaja, o Gen8 tokius turi du. Aš to antro porto aišku nenaudosiu.

Dar vienas LAN prievadas skirtas iLo 4 valdymo sąsajai. Pastaroji čia yra, bet tik paprasta versija. Norintiems rimčiau tvarkyti sistemą per nuotolį reiktu pirkti Advanced versiją.

Visa kita

Kaip priklauso liko VGA jungtis pradiniam konfigūravimui. Ventiliavimas kaip seniau vienu 120mm ventliatoriumi visai sistemai ir 40mm ventiliatoriumi maitinimo šaltiniui.

Geras dalykas, kad pakito konstrukciją į gerą. Dabar motininės išėmimas, RAM atnaujinimas ar vidaus valymas nuo dulkiu paprastesnis ir pakanka tik viena viršutinę skardą nuimti kad viska pasiekti.

Kiek nuliūdino kad priekinės grotelės neberakinamos. Darbo aplinkoje to kartais reikia kad neaišku žmonės nelystu, o čia, namie, geras dalykas nuo vaikų 🙂

Dar pakito ir diskų rėmeliai. Teko spausdintis naują perėjimą 2.5″ dydžio diskams:

Daugiau kaip ir nieko geresnio nebėra tokio ką verta aptarti.

Apibendrinimas

Perėjimas prie naujojo serverio buvo ypač lengvas, tereikėjo BIOS’e perjungti RAID kontrolerį į AHCI nes naudoju software “RAID“, perdėti diskus ir USB laikmeną su OS ir startavus operacinei susidėlioti naujai priskirtus diskų adresus. Naudoju aš, beja, unRaid operacine sistemą. Pastaroji man leidžia turėti failų serverį su Docker tipo plėtiniais, o šalia galiu sukurti kiek noriu VM vizualizacijų. Nauja geležis dirba tikrais sparčiai, tylos atžvilgiu viskas gana panašiai, nors per tą laiką PSU ventiliatorius jau pradėjo zvimbti, todėl jį pakeičiau kaip tai dariau su N54L seniau. Sekantis dalykas ką darysiu tai vėl tvarkysiuos su dulkėmis, nes situacija čia ta pati kaip seniau.

 

 


Veiksmai

Informacija

Atsakymų: 1

17 06 2020
HP Microserver Gen8 – kova prieš dulkes | Mindaugas Markauskas

[…] seką šitą blogą gal atsimena kaip HP Mikroserver N54L kovojo prieš dulkes? Ką Tik pristatytas Gen08 mikroserveris nusipelno to paties, nes vos per dieną susikaupia jau matomas kiekis dulkių […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: