Apple maitinimo laidas

11 06 2020

Paskutiniu įrašu su obuoliais kaip minėjau dar nebaigiau, reikia dar viena kosmetinį reikalą išspręsti pasinaudojus 3D spausdintuvo pagalba. Dalykas tame, kad Apple savo iMac viskas viename kompiuteriuose, Cinema Display bei Thunderbolt Display ekranuose naudoją tokį keistą maitinimo laido antgalį. Kai kompiuteris be jo maitinimo lizdas atrodo va taip:

Dalykas tame, kad tie maitinimo laidai neilgaamžiai. Tokiu atveju labai geras dalykas kad jis ne integruotas, nes pažeista laidą galima pasikeisti. Dar kiti tą laidą tiesiog pameta, nes originalą padeda kur tai šoną kol kompiuteris būna prijungtas prie UPS. Kraustantis ar šiaip tvarkantis tokie laidai mėgsta pasimeti, o kai prireikia – nebėra. Gera naujiena, kad lizdas čia standartinis kompiuterinis C13 ir galime be didelių problemų apsieiti be brangaus originalo:

Bet pripažinkime atrodo šitas reikalas tikrai ne kaip, ypač jei kompiuteris būna nusuktas ne į siena kur ir yra matoma galinė jo dalis. Galima žinoma viską dar kažkiek pagražinti nupirkus Baltą ar bent jau Pilką maitinimo laidą, bet pabandykime šį menkniekį pagražinti kiek galima geriau.

Pirmiausiai turiu aš va viena tokį originalų laidą su sijonėliu, kuris čia ir yra ypatingas, nes jis prijungtas įsistato į kompiuterį ir atrodo lyg laidas yra integruota rėmo dalis:

Būtent šį laidą mes utilizuosime, nes jam jau laikas, bet galime panagrinėti tą sijonėlį:

Šio originalaus nes negalime panaudoti, nes jis daugiau nei matome nenusiima, o jei ir nusiimtu tokio ant ne originalo neužmautume. Pridėjus vieną šalia kito su neoriginaliu darosi aišku, kad ant ne originalo pilnai turime vietos ir galime atspausdinti 3D spausdintuvu kažką panašaus ir užmauti ant jo:

Atsidarau Fusion 360, braižau analogą originaliam sijonėliui ir spausdinu pirmą bandymą:

Deja pirmas nesigavo. Kiek per maža vidinė skylė gavosi. Perbraižiau atsisakydamas imantrių formų palikdamas tik tai ko reikia:

Dabar viskas gavosi:

Plastikas čia nelabai sidabrinis bet yra kaip yra. Užsakiau dabar elektronikos parduotuvėje atitinkamos spalvos pilką laidą ir po savaitės žiūrime ką turime:

Spalvos skirtumas išryškėja tik prijungus prie kompiuterio:

Apart to matote kad sprendimas tikrai vykęs. Nors originalus laidas buvo baltas, pilkas tinka ne ką prasčiau. Aišku dar lieka bėda ta, kad mano plastikas kito atspalvio bet ką čia padarysi dabar. Kita karta gal labiau pasiseks. Sunku atitaikyti tą spalvą, su balta būtų lengviau spėju sužaisti. Dar vienas pliusas: ogi atspausdinus 1% didesnį tas kosmetinis adapteris lieka tiesiog rėme kai laidas ištraukiamas:

Dabar jis niekada nepasimes, o ne originalus kompiuterio laidai tiks visi.

Apibendrinimas

Pabaigai tik dar karta pakartosiu kad visai nereikalingas tas kosmetinis sijonėlis yra. Apple lizde puikiai laikėsi C13 standarto ir ne originalas laidas puikiai dirba ir be jo, bet man vistiek knietėjo tą adapterį padaryti 🙂 Mano kūrinį galite parsisiųsti ir patys atsispausdinti iš Thingiverse talpyklos: https://www.thingiverse.com/thing:4437874


Veiksmai

Informacija

Atsakymų: 1

29 06 2020
Apple Cinema Display 24” remontas | Mindaugas Markauskas

[…] pamenate Apple maitinimo laidą? Taigi šiems ekranams jis kaip […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: