Apple iMac 27″ RAM grotelės

9 06 2020

Reikia bloge padaryti 27″ tagą/grotažode, nes tokio dydžio viskas viename kompiuteriai čia pasidarė labai jau mėgstami. Dabar ant stalo stovi 27″ 2011 metų Apple iMac su maksimalia konfigūracija. Maksimali ten su visokiais i7, 32GB RAM, 500GB SSD, 2TB HDD ir Radeon 6970M 2GB.  Turi jis čia tokią bėdą su motinine:

Atnaujinant jį idedant SSD kažkas užmiršo atjungti LCD maitinimą ir nulupė jungtį (tą juodą 6 kontaktų centriau). Čia nesiplėsiu, nupirkau už 2eur kelias jungtis, viena jų įlitavau čia ir viskas baigta, bet pakalbėkime apie kitą deficitą – RAM dangtelį:

Aš nežinau kur tie dangteliai dingsta ir kam juos sunaudoja žmonės nuėmę, bet nemažai tokių iMac’ų jų tiesiog neturi. Gal pameta kur spintoje, gal servisuose pasimeta tarp smulkmenų, nežinau. Taigia reikia šitam kompiuteriui šio kosmetinio atributo.

Sprendimas

Kosmetinis reikalas čia, nes šios durelės realiai tik dangtelis, kuris nei tuos RAM laiko, nei kokio papildomo oro filtravimo atlieka. Turėdamas 3D spausdintuvą nusprendžiau pabandyti interneto platybėje ieškoti 3D modelio, bet radau tik 21.5″ modeliui. Jau modelyje matėsi kad jis mažesnis, bet pabandyti vistiek norėjosi:

Kaip matote nors jis ir mažesnis, bet varžtų pozicijos sutapo ir jei dangtelis būtų būtinas kompiuterio veikimui tai viskas būtų kaip ir gerai. Deja 27″ modeliui internetas nieko nepasiūlė, tad už 5Eur teko pirkti naudotą originalą:

Kaip naujas 🙂

Papildomas sprendimas

Pastarasis čia atrodo nuostabiai, bet turėdamas laisvo laiko sakau kodėl gi nepadarius jo brėžinio. Pasimatavęs ir paskaičiavęs kiek gi tų skylučių reikia gavau tokį brėžinį:

Realiai grynas copy/paste gavosi. Su spausdinimu tik teko pavargti, nes grotelių sienelės buvo vos didesnės už spausdintuvo rezoliuciją (0.4mm galvutę). Iš trečio karto visgi pavyko:

Šalia originalo aišku atrodo prasčiau, bet dar apdirbus netobulas skyles manau atrodys tikrai gerai:

Savo vietoje viskas kaip ir neblogai atrodo, tik aišku spalva plastiko pas mane pilka labiau, nei obuolių sidabrinė:

Beja, čia varžtų galvutėms dar įleidimą padariau kad pasislėptu, bet rankiniu būdu dar padidinčiau tas skyles. Iš toli beja atrodo gar geriau, o ypač jei turėsime galvoje, kad visas tas kosmetinis reikalas visada yra kompiuterio apačioje, tai manau reikalas baigtas vykusiai:

Apybendrinimas

Ateityje jei reiktu grotelių manau jau turiu sprendimą. Na taip, tie 5eur už originalą yra niekas palyginus su darbų kokį čia įdėjau, bet dabar jei reiktu grotelių nereiktu laukti savaitės ar kelių kol iš Ebay ateis detalė. Mano kurinį galite pasigaminti ir jūs parsisiuntę STL iš mano Thingiverse kolekcijos: https://www.thingiverse.com/thing:4437904. Jei kam reikia mano Prototipo susisiekite, galiu padovanoti 🙂 Na o apie iMac’us dar bus kalbos.


Veiksmai

Informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: