HP Z1 Workstation HDD rėmelio (angl. caddy) gaminimas

4 03 2020

Pasirodo tapau priklausomas 27″ viskas viename kompiuteriams ir krapštymuisi prie jų. Šį karta pas mane kambario kampe stovi HP Z1 darbo stotis:

Bet pirmoji bėdą pasitinka vos atidarius patogų aptarnavimui korpusą:

Truputi pritrauksiu, ten kur turėtu būti HDD:

Jo nėra, o kartu su juo dingęs ir jo laikiklis (angliškai caddy). Na, o jis čia privalomas, nes čia galima montuoti arba vieną 3.5″ HDD, arba pora vienetų 2.5″ HDD/SSD pasinaudojant keistai išdėstytomis SATA jungtimis:

Šio laikiklio problemą ir spręsime šiame įraše.

Pirkti?

Aišku nėra to, ko nerasi Ebay pirkti:

Už tokią kainą ne, ačiū. Verstis teks kitaip.

Gaminti

Savo NAS serveryje kad pritaikyti 2.5″ HDD į 3.5″ caddy esu atsispausdinęs šį adapterį:

Kitaip nei prekyboje randami pigūs adapteriai šis yra tinkamai decentruotas, kad SATA jungtis būtų ten kur reikia imituojant 3.5″ HDD. Patikrinus kaip tai guli šiame kompiuteryje atrodo, kad ta linkme reikia dirbti:

Dabar ko trūksta tai 3 (ketvirtam nėra vietos) laikiklių ir galime montuoti. Bet mano noras yra turėti du HDD. Vieną palyginus mažos talpos SDD, antrą talpesnį HDD. Pasirodo viršuje esanti SATA jungtis yra beveik veidrodinė apatinei pagal poziciją, tik SATA jungtis kartu nesiverčia. Tas lyg ir nieko tokio, HDD į adapterį galima prisukti ir apverstą, taigi atsispausdinu dar vieną tokį adapterį pasimatavimui ko dar reikia. Viską pasimatavęs atnaujinau adapterio brėžinius:

Čia apatinį adapteri paaukštinau 4mm kad viršutinis būtų reikiamame SATA aukštyje. Viršutinis adapteris matote yra tiesiog apverstas, bet priedo pastumtas 7mm į priekį. Viršutinė SATA jungtis turi tokį poslinkį tam, kad kai naudojamas 3.5″ HDD ta jungtis netrukdytu. Na ir priedo aišku 3 tvirtinimo išnašos, kurios pradžioje stambesnės, o reikiamoje vietoje susiaurėja iki  korpuse esančių 5mm dydžio montavimo ertmių. Tiek 5mm yra kaip tik tam kad adapteris tilptu čia įsitvirtindamas. Priedo pridursiu kad viska skaičiavau laikydamas, kad viršuje montuojamas SSD yra 7mm aukščio. Standartiniai 2.5″ diskai būna dar ir 9.5mm aukščio, o tokie čia jau nebetiks.

Dabar apie pačią gamybą. Deja, bet taip atsitiko, kad nors mano brėžinys bei eksportuotas STL failas atrodė gražiai, bet 3D spausdintuvo programa generuodavo vis sudarkytas gcode instrukcijas. Faktas kad mano brėžinys yra kažkoks brokuotas, o daugiau skirti laiko jį taisant ar perbraižant nuo nulio jau nebenorėjau, tai nusprendžiau viska daryti iš dalių. Sugeneravau ir atsispausdinau apatinę 4mm aukštesnę adapterio dalį:

Pagaminau ir atsispausdinau 3 išnašas, kuriose dar padariau skyles varžtams:

Reikiamose vietose susukau išnašas, prisukau 1TB HDD ir jau turiu apatinę visą dalį:

Jei nenorėčiau dar dėti SSD tai viskas būtų baigta. Dabar SSD montuoju į jau atsispausdintą originalų adapterį:

Dabar jį apvertęs bei pastumęs 7mm į priekį priklijuoji plastiko klijais:

Palaukus naktį kol klijai gerai sudžiūs dedame viską į vietą:

Jungiame kompiuterį ir BIOS’e matome abu HDD:

Neskaitant mano laiko, sąnaudos viso labo 2 Eur ant plastiko, elektros, klijų ir kelių varžtelių.

Bonusas

Tuo pačiu sugalvojau kad ir mano DELL XPS 2710 nusipelnė gauti panašias išnašas HDD prilaikymui, nes dabar SSD ten mėtosi kaip nori:

Taigi sugeneravau tinkamas išnašas:

Originalios yra tokios pat, bet guminės, ir jos buvo ten tol kol  nepaaukojau nesenai pataisytam DELL XPS 2710. Ten montavau 3.5″ HDD, kuris gal negerai būtų jei ten nepritvirtintas mėtytusi. Mano atveju SSD veikia ir kabėdamas, o jei pritvirtinsime tai dabar visai ramu bus:

Apibendrinimas

3D spausdintuvą turiu jau 3 metus ir  jis suteikia ne tik pramogą atsispausdinti šį bei tą gražaus ar linksmo. Praverčia ir praktiškai. Žinoma su CAD braižymu dar reikia pasistengti, bet po truputi tobulėjame. Dar reiktu nepamiršti kad norint patalpinti 9.5mm diską į viršų reikia papildomai modifikuoti viršutinį adapterį. Mano pagamintus adapterių brėžinius galite rasti thingiverse.com. HP Z1 čia, o Dell XPS 2710 čia. Aplamai užmeskite akį ką dar ten pridirbau: https://www.thingiverse.com/mindogas/designs. Na o užbaigiant spoileris su pagrindinę šito HP Z1 bėda:

 


Veiksmai

Informacija

Atsakymų: 1

15 06 2020
HP Microserver Gen8 G2020T – trumpa apžvalga | Mindaugas Markauskas

[…] jau turėjau progą išbandyti viena Xeon. Tai buvo pirmos kartos Xeon E3-1245 pasiskolinta iš HP Z1 Workstation. 4 fiziniai branduoliai ir 8 gijos su 3.30 GHz (3.70 GHz Turbo) dirbo sklandžiai ir galiu pasakyti […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: