Blogo naujienos

10 09 2017

Kaip tikriausiai visi pastebėjote mes čia merdim. Darbai vyksta, ką parašyti idėjų pilna, bet deja prieš nepilnus metus pagausėjus seimai ir apsivertus papildomais darbais laiko kažką čia kurti nebelieka, o kažkokios betvarkes nenoriu užgeneruot su padrikais įrašais. Taigi truputi apžvelgsiu naujienas kuriu taip ir neaprašiau.

Pirmiausiai labai apgailestauju, kad taip ir neradau jėgų baigti N54L mikroserverio naudojimo kaip NAS įrašu serijos. Baigęs su technine dalimi esu prigeneravęs nuotraukų ir duomenų su nemažai NAS OS distribucijų, kurios namu vartotojams yra vienas malonumas naudoti.  Bet darbas neveltui – radau kad man UNRAID programine įranga tinkamiausia. Pats serveris tarnauja dabar kaip nuotraukų saugykla, torrent serveris, sinchornizuoja failus su Syncthing ir žinoma tarnauja kaip tiksinti bomba su SMB portu peradresuoti į išore. Beja senasis IBOX dabar tupi darbe serverinėje ir daro kas savaite nuotraukų kopijas. Ten pastarasis jau metus sukasi be perkrovimo.

Toliau Prius ODB2 parametru stebėjimo įrenginys. Pastarasis jau du metus tarnauja ir vargo nemato. O automobilyje ir karšta ir šalta būna, kartais ir nemažai drėgmės susikaupia. Nuo paskutinio įrašo apie jį atlikau ir nemažai atnaujinimu programoje. Vienas jų – užmiegant visi parametrai saugomi EEPROM, tai dabar net ir sutrikus maitinimui istorijos tęsiasi. Norėjau vienu metu užsiimti ir technines dalies atnaujinimu su didesniu/gražesniu LCD, SD korta loginimui, bet persigalvojau.

Pati Toyota Prius važiuoja gerai, remonto gal tik kiek paprašė. TA metu buvo paprašyta pakeisti galo spyruokles, nes viena trūko, o dar seniau priekinis guolis garsiai kalbėjo. Nesenai atlikome trečia remontą – benzino variklio aušinimo skysčio siurblio keitimą, mat jis cypė stiprokai. Pastarasis garsėjo, garsėjo ir tik brolio paragintas supratau kad jau čia labai negerai kad jis taip stipriai klykia. Beja spyruoklių keitimas pasirodo nėra lengviausia procedūra, nes reikia visa bagažinę nurengti:

Kalbant apie visokiu Arduino projektus tai per ta laiką jų padariau nemažai. Visi jie yra pagal sutartis, tai bloge negaliu apie juos rašyti. Prie paslaugų tik vis įdedu viena kita žodi apie naujai kapstytas sritis. O sričių būta visai neblogų, pvz. PS2 klaviatūros emuliavimas, stovėjimo aikštelės šviesoforų valdymas, RGB LED panelės valdymas ir t.t. Dar nemažai dirbau su Ethernet ir GSM, bet tai vėlgi nevieši projektai. Beja vienas tokių baigtinių įrenginių – Arduino Nano su išėjimais rėlėms ir izoliuotais įėjimais DIN dėžėje:

Tiesa, vieno projekto metu pirma kartą gyvenime sulitavau kondensatorių atvirkščiai ir patyriau kaip gi jie sprogsta:

Keista buvo kad įrenginys visa valanda dirbo, valgė srovės tik daugokai, kol tikriausiai neištvėrė ir sprogo ištaškydamas elektrolitą ant PCB ir visur aplinkui.

Vienas didesnių pasigamintų dalykų – miniatiūrines CNC frezavimo staklės. Vistiek manau dar bloge parašysiu apie jas visą seriją, bet čia trumpai. Taip jau pasisekė kad dovanų gavau iš gero žmogaus Proxxon MF70 frezavimo stakles, kurios galvojau pasitarnaus PCB skylių gręžime. Užmečiau nema23 steperius, prijungiau arduino su gbrl priedu ir turiu visai neblogą žaislą. Ne tiks PCB skyles su jomis gręžiu bet į visokius kitus dalykus frezuoju. Vienas malonumas plastiko dėžėj 1602 LCD ekranui ertmes išpjauti ar dar kokia detalę išfrezuoti, pvz stabdžių detales Maclaren vežimui. Visgi vengiu darbo su aliuminiu, nes rodos kad staklių 100W spinderis yra kiek silpnas, bet medį ir POM plastiką pjauna labai maloniai. Greičiai deja nedidžiausiai, nes steperiai gali dirbti tik 400mm/min greičiu su naudojamu 24V maitinimu, o jo keiti į didesnį – papildomos investicijos. O čia pačios staklės ir kolegai išfreuotas 30mm diametro vyčio antspaudas:

Na ir pabaigai, tikriausiai tai, dėl ko ir rašau šitas visas naujienas. Televizoriaus sienos apšvietimas buvo atspausdintas ant popieriaus:

Kam įdomu pavartykite prekybos centre Mano sodybą 2017 rugsėjis.

Na o aš stengsiuosi laiko rasti nebaigtiems ir naujiems įrašams.


Veiksmai

Informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: