HP Microserver N54L – kova prieš dulkes

5 05 2016

Sukonfigūravau aš savo NAS serverį ir pamečiau jį porai savaičių dirbti ant žemės už televizoriaus. Dabar atidaręs duris matau kad dulkės kaupiasi ten:

IMG_6222

Esmė tame, kad pro dureles atėjęs srautas, kartu su visomis dulkėmis, keliauja per visur ir reikia kažkaip šia problemą išspręsti. 

Įdėmiau įsižiūrėjus į dureles matosi, kad jos turi plastmasinę dalį išorėje ir metaline viduje, o tarpe tarp jų – puiki vieta oro filtrui:

IMG_6229

Pačioms durelėms nuimti reikia tik nuimti viršų ir jos paprasti per ten išsimauna:

IMG_6232

Toliau tereikia nusukti spyną ir atsegti kelis klipsus:

IMG_6234

Prieš dedant filtrą pamatuokime kaip aušinasi sistema originaliai.

Originalas

Jokių įrankių neturiu su kuriais galėčiau pamatuoti oro srautą, bet galiu įvertinti CPU ir HDD temperatūras esant dideliai apkrovai. Iš mikroserverio išėmiau visus apart vieno 3,5″ HDD, suinstaliavau Windows 10, ir pamatavau kokia gi situacija dabar.

Užkrovus OS palaikiau ją laisvai pastovėti kad startavimo procesai apsiramintu ir pradėjau 5min streso testą. Rezultatai tokie: CPU – 66C, HDD – 30C.

standartasstandartas st

Dabar išjungiau sistemą, nuėmiau dureles visai ir pakartojau bandymą norėdamas pamatyti kiek situaciją įtakoja pačios durelės: CPU – 67C, HDD – 34C.

be durube duru st

Rezultatas labai panašus. Be durelių nebesusidaro reikiamas oro slėgis ir oras viduje kažkiek sušyla, bet tas laipsnis yra niekinis.

Dabar metas bandyti filtruoti orą su kažkuo.

Pirmas bandymas

Po ranka papuolė vienkartinis popierinis rankšliuostis kuri labai lengva apkirpti ir įtaisyti tarp durelių:

IMG_6235

IMG_6236

IMG_6240

Popierių lengva kirpti ir viskas tilpo labai šauniai, bet testo rezultatai parodė, kad nėra čia ko džiaugtis: CPU – 83C, HDD – 35C.

su filtru (pop ranksluostis)su filtru (pop ranksluostis) st

Greitai viską mečiau lauk ir ėjau ieškoti kažko geresnio.

Antras bandymas

Virtuvėje stalčiuje radau besimetanti gabalą sintetinės vadinamosios merlės. Tokią naudoju cepelinams gaminti, kai reikia išspausti tarkį, tai gabalėlis dar buvo likęs nuo seno.

IMG_6250

IMG_6252

IMG_6255

Pastarąjį sudėtingiau buvo atkirpti ir įkloti, bet jau dabar aišku kad rezultatai bus geri dėl jo tankumo. Taip ir buvo: CPU – 72C, HDD – 31C.

su filtru (merle) stsu filtru (merle) st st

Taigi, CPU karštesnis visais 5 laipsniais nei buvo standartiškai, bet užtat rezultatas 10 laipsnių geresnis už popierinį rankšluostį. HDD temperatūra kiek žemesnė, nes sistema ilgiau ilsėjosi, tad ji naudingo nieko neparodo.

Apibendrinimas

Faktas tas, kad kažkoks filtras čia yra būtinas. Mano rastas nėra idealus ir reiktu dar kažko geresnio (retesnio ir orui laidesnio) paieškoti. Laukiu pasiūlymų jei tokiu bus 😉

Kadangi matau, kad mano NAS sukasi ant laisvų apsukų, tai manau kad be problemų dabar pakanka ir dabartinio filtravimo. Duomenų atstatymo metu, kuomet parą laiko atstatinėjami 3TB duomenų, pastebėjau, kad situacija prastėja. Prie 50% apkrovos CPU laikėsi ties 66C. Jei visa tą laiką apkrova būtų 100%, tai įdomu ar nebūtu peržengta testuose rasta 72C riba.

Dar reiktu pastebėti kad visi testai buvo daryti esant 19C kambario temperatūrai, o jai kylant atitinkamai prastės ir aušinimo efektyvumas.

 

 


Veiksmai

Informacija

13 responses

5 05 2016
gintautas

Smagu buvo skaityti. Manau dar vienas aspektas nebuvo ivertintas (o gal ir buvo, tik nepaminetas tekste). Kuri laika padirbus ant marles filtro prisirinks dulkiu ir jos stabdys oro srauta, pabloges ausinimas.

5 05 2016
mindogas

Teisingai, bet be filtro tos dulkes eis ant radiatorių ir ant diskų, kur darys blogesnių dalykų. Su filtru laimima trumpalaikė nauda, bet ta filtrą periodiškai prižiūrint viskas bus gerai. Plius filtrą valyti daug lengviau nei viska mikroserverio viduje.

5 05 2016
gintautas

Sutinku. Periodiskai priziurint problemu nebus.

5 05 2016
Alvarito

gal tas vadinamas sinteponas? žinau jis naudojamas gartraukiuose, orui laidus, o ar dulkes visas surinks nežinau. Kur jo plono įsigyti nežinau, storo tai elektronikos parduotuvėse prie audio reikmenų.
Dar siurbliuose būna oro išpūtimui kvadratiniai filtriukai, ten labiau medžiaginiai būna, tik kažkaip neatkreipęs dėmesio ar atskirai pirkti yra.

5 05 2016
mindogas

Gartraukiuose naudojama medžiaga tikrai gera būtų, bet jos reiktu plonos. Turiu namie tokio storo, bet jį dedant į siaurą tarpa jis susispaudžia ir nebepralaidžia oro. Ieškojau plono – neradau.

6 05 2016
giedriuszzz

http://www.mainyk.lt/daiktas/ausintuvai-dulkiu-filtrai/640673. Cia pardavineja kazkas berods filtrus

6 05 2016
mindogas

Labai jau standartinio dydžio šitie. Pas mane reikia apytiksliai 200x250mm matmenų vientiso filtro.

Šiaip mačiau, kad kiti naudoja dar tinklelį nuo uodų, bet spėjų iš jo naudos ne ką.

8 05 2016
Darau, Blė

Pasiimi servetėlių, kur kūdikių subinėms valyti ar kokių Kleenexų, išplauni su muilu (nes turi riebalų), išdžiovini ir naudoji 🙂

8 05 2016
mindogas

Nebloga ideja. Na bet ar bus geriau nei dabar klausimas, nes tokios serveteles tankis gan panasus bus.

10 05 2016
jarik

Dar visai gerai veikia vienkartines nosinaites. Tik reikia det ne visa nosinaite, o tik viena jos sluoksni (jos dazniausiai buna 3-4 sluoksniu). Zmones taip tausoja robotu-dulkiu siurbliu brangius hepa filtrus 🙂

3 06 2016
15 06 2020
HP Microserver Gen8 G2020T – trumpa apžvalga | Mindaugas Markauskas

[…] Perėjimas prie naujojo serverio buvo ypač lengvas, tereikėjo BIOS’e perjungti RAID kontrolerį į AHCI nes naudoju software “RAID“, perdėti diskus ir USB laikmeną su OS ir startavus operacinei susidėlioti naujai priskirtus diskų adresus. Naudoju aš, beja, unRaid operacine sistemą. Pastaroji man leidžia turėti failų serverį su Docker tipo plėtiniais, o šalia galiu sukurti kiek noriu VM vizualizacijų. Nauja geležis dirba tikrais sparčiai, tylos atžvilgiu viskas gana panašiai, nors per tą laiką PSU ventiliatorius jau pradėjo zvimbti, todėl jį pakeičiau kaip tai dariau su N54L seniau. Sekantis dalykas ką darysiu tai vėl tvarkysiuos su dulkėmis, nes situacija čia ta pati kaip seniau. […]

17 06 2020
HP Microserver Gen8 – kova prieš dulkes | Mindaugas Markauskas

[…] seką šitą blogą gal atsimena kaip HP Mikroserver N54L kovojo prieš dulkes? Ką Tik pristatytas Gen08 mikroserveris nusipelno to paties, nes vos per […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: