AVR tranzistoriu testerio remontas

31 01 2016

Palyginus nesenai teko ant stalo pasiguldyti šitokį kinišką tranzistorių testerį:

P_20160130_182219

Šis testeris moka testuoti ne tik visokius ten puslaidininkius, bet dar gali išmatuoti kondensatorių talpas. Matuojant pastaruosius buvo pamiršta jo įtampa iškrauti ir į sistemą buvo paduota garantuotai daugiau nei 5V. Žinoma po to kažkas turėjo mirti.

P_20160130_182230

Apžvelgus plokštę rasta Atmega328P mikroschema, veikianti 8Mhz dažniu. Pastaroji, kuomet gavo nemažą įtampą į savo I/O, numirė. Problemų ją pakeisti nėra, bet reikia kažką daryti su jos programa.

Panaršius internete rastas bene populiariausias AVR-Transistortester projektas. Palyginus schemas paaiškėjo, kad pastarasis dirba labai panašiai, tad savaime kilo įtarimas kad programa yra suderinama. Abejonių aišku kėlė tai, kad čia naudojamas kitas LCD ir papildomai yra integruota LiPo krovimo grandinė. Paieškojus kiek daugiau buvo rastas šis puslapis su mano turimo testerio nuotraukomis ir firmware jam.

Taigi ilgai nedelsus galima pradėti programos kėlimą. Tam naudosiu USBAsp programatoriu:

DSC_2971

Labai pasisekė tai, kad LCD ekrano nenaudojamuose kontaktuose buvo išvesti reikiami programavimui MISO, MOSI, SCK ir RESET signalai.

DSC_2974

Po pirmo atnaujinimo buvo aišku, kad reikia keisti ir fuse bitus tam kad mikrovaldiklis dirbtu teisingu dažniu. Deja tokius darbus darau retai ir aišku susidirbau su tais saugikliais. Busiu pasirinkęs kažką išoriško ir žemo dažnio. Dar bandžiau generuoti 1Mhz per išorę, bet deja USBAsp mikrovaldiklio nematė.

Prisidirbau tai prisidirbau, dabar tenka srėbti košę. Iš stalčiaus ištraukiau AVR Fuse Bit Docktor įrenginį ir krūva laidų:

DSC_2976

Teko sulituoti 20 laidų tiesiai prie MCU ir taip sujungti žiuos įrenginius. Reset grandinėje neradau nieko naudojamo, tad nebijodamas kad į ja pateks +12V drąsiai atlikau HVPP (High Voltage Parallel Programing) fuse bitų atstatymą.

DSC_2980

Dar visko neatjungtus į draugus prijungęs USBAsp pamačiau, kad bitai atsistatė ir galima programuoti. Tai padarius nereikalingus laidus pašalinau ir jungių LCD. O ten:

DSC_2985

Kontrastas menkas ir kalba rusišką.. Kontrastą dar radau kaip padidinti per meniu, bet su kalba nieko nepakeisi. Galima su ta kalba gyventi, bet noriu angliškos sąsajos. Saugykloje svn://mikrocontroller.net/transistortester radau ne tik programos kodą, bet ir krūva sukompiliuotų versijų. Deja bet nežinojau koks LCD ekranas čia naudojamas:

P_20160130_182248

Perbandžiau kelias programas, kuriose naudojamas ne 16×2 ekranas.  Kelios iš jų suveikė, bet vis kažkokios bėdos – tai vaizdas aukštyn kojom, tai baterijos įtampa negerai nuskaitoma.  

Paskutinis šansas yra susikompiliuoti programą pačiam. Šalia rusiško firmware radau pridėtą Makefile, tad jame pakeičiau kalbos nustatymą ir sukompiliavau. Kaip atlikti programos kompiliavimą galite pasimokyti čia.

P_20160130_182019

DSC_2996

Viska veikia ir net angliškai. Dar buvo galima rintis ir lietuvių kalbą, ir aišku ją išbandžiau – nepatiko. Išversta buvo ne viskas, o dėl kelių pirmų pamatytu vertimų kilo abejonių.

Apibendrinimas

Naudos iš šio įrašo daugumai skaitytojų gal ir jokios, bet gal kas užklys su tokia problema ir ras kelis naudingus linkus.

Ir aišku dar karta įspėju, atsargiai su tais Fuse bitais.


Veiksmai

Informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: