VVS (vertical video syndrome)

22 10 2015

Lyg neturėdamas darbų susigalvojau, kad reikia visus dukros pirmų metų turimus video sukelti į vieną ilga filmą. Rinkdamas video fragmentus priėjau prie žmonos telefono katalogo ir ką gi aš matau – didžioji dalis filmuotos medžiagos vertikalūs. Nagi žmonės, taip negalima! Taip tai patogu, nes filmuoti stačiai laikant telefoną vienas patogiausia, bet ar pagalvojote apie pasekmes?

Didelė dalis medijos grotuvu nėra sutverti vertikaliems kintantiems vaizdams. Taip, problemų nėra kai vaizdai atvaizduojami telefone ar planėtėje, bet kas nutinka juos įkėlus video į kitą įrenginį (TV/PC ar koki internetą)? Galimas dalykas kad turime žiūrėti į šią nesąmonę (šitą kailį nufilmavau specialiai jums):

Su žmona pasikalbėjęs ir pabambėjęs čia einu ieškoti sprendimų.

Sprendimai

Žinoma, pirmas dalykas ką darau su video montavimo programa, tai šitą vertikalią nesąmonę paverčiu, kad žiūrint į ją migrena nekankintu:

Man asmeniškai labai nepatinka neišnaudotas plotas. Norint atsikratyti juodų laukų galime tiesiog neskalpuoti viršų ir apačią ir tada gauname šitokia nesąmonę:

Abu variantai yra nesąmonės, bet pirmoji mažiau, tad dirbame su ja. Tikriausiai esate matę kaip su tokiais vertikalais susitvarko televizijos, kai neturi ką rodyti, o nesąmonių juk negali kišti į eteri? Jie tą juodą foną užpildo tuo pačiu video tik su dideliu bluru (“suliejimu“ jei lietuviškai, panašus efektas kai labai daug išgeri būną). Tai galima padaryti irgi keliais būdais.

Pirmas

Dubliavau video ir tą, kuris yra po apačia, be santykio išlaikymo ištempiau per visa ekraną. Šiam fonui suteikiau Gaussian Blur efektą, jį pastiprinęs tiek, kad fonas būtų žiauriai neryškus:

Rezultatas geras, video jau nebe tokia nesąmonė, bet nepatinka man tie išplatinti objektai fone.

Antras

Internetuose radau, kad spauda kartais naudoja du neryškius dublikatus juodiems plotams užpildyti. Kiekvienam šonui po viena. Rezultatas:

Man asmeniškai akys verčiasi žiūrint šitą nesąmonę. Vietoje vienos nesąmonės čia trys. Dar galima Blur efektą stiprinti, bet manau ateities tame nėra.

Trečias 

Jau atrodė, kad liksiu su pirmuoju variantu, bet sugalvojau kad galima sugeneruoti trečia variantą iš pirmų dviejų. Vietoje to, kad du dublikatus palikti šonuose, juos pratempiau iki priešingų originalo (t.y. centrinio, ryškaus) kraštinių. Dabar, vietoje to, kad vaizdas pertemptas per visa ekraną, gauname prasitęsianti foną – tai vientisas neryškus video, tik jo centre įkištas originalus ryškus:

Kitaip nei pirmu variantu, dabar fonas nėra tiek ištemptas. Ištempimas sumažėjo plius minus trečdaliu, t.y. tiek kiek užima originalus video. Šis bandymas manau labiausiai ne nesąmonė, tad šį metodą naudojau savo montaže.

Apibendrinimas

Nefilmuokite vertikaliai! Pasidalinkite kitais vertikalumo naikinimo būdais jei tokių žinote!


Veiksmai

Informacija

7 responses

22 10 2015
Andrius

Mano patarimas – dėk 3 (ar bent jau du) vertikalius vieną šalia kito, neatrodys taip kvailai, o jei gerai parinksi gabaliukus, ar tą patį video laike pastumdysi, atrodys gyviau, nei padidintas ir uzblurintas video fone, o beveik kaip spec efektai 🙂

23 10 2015
mindogas

Gera ideja del pastumimo laike, bet tokiu atveju reiktu originaliame video pradzia ar gala kirpteleti, kad visas video turetu ta fona.

23 10 2015
Darau, Blė

Per nagus su geležine liniuote tokiems filmuotojams…

23 10 2015
mindogas

Ramiai, horizontaliam filmavimui reikia dažnai abiejų rankų.

26 10 2015
x16

Dar vienas būdas – fonui naudot sublurintą Produce 1 🙂

26 10 2015
mindogas

Turite omenyje ta su nukarpyta galva ir kojom uzblurinti ir kisti fonan? Gal ir neblogai, nesimatytu tiek judesio.

19 01 2016
Sapnas

Sprendimas tiems kas daro horizontalia klaida https://www.youtube.com/watch?v=ZmXCHNC72Eo
mano visi video vertikalus ne visiem problemų kyla įpratimo reikalas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: