Kojų kėdutė – gaminam

15 08 2015

Jau daug laiko praėjo nieko negaminant, rūsyje mediena net spėjo perdžiūti. Kuom gi ši kartą užsiimsim? Kai vaikas paaugo, lipa visur, reikia kojų kėdutės. Žinoma galima lengva širdimi nulėkti į kokią Ikea ar tai kitą krautuvę ir paaukoti 17,99eur, bet kame malonumas taip daryti kai medžio liekanų yra. Taigi parodysiu kokią paprastą ir minimalią kėdutę galima sutverti turint laisvo laiko vakarais.

Planas

Kaip ir lovos planą, taip ir dabar, pasiskolinsiu iš Anos White – http://ana-white.com/2011/02/plans/vintage-step-stool. Planelis tikrai paprastas, o ir pats daiktas atrodo gražiai. Žinoma naudotis coliais nė neketinu ir pats greitai pasipaišiau versiją centimetrais. Matmenis dar pritaikiau savo turimoms medienos liekanoms:

DSC_1925

Iš esmės apart matmenų nieko kito nekeičiau. Šonus gaminsiu iš 18mm storio ir 600mm pločio lentos. Ši lenta yra likusi nuo spintos gaminimo ir jų turiu 4, tad teoriškai gaminant ją galima pasigaminti 4 kojų kėdutes. Šiaip šoninių detalių aukštį norėjau daryti 330mm, bet kadangi turima lenta kitokio pločio, apsiribojau 300mm. Laiptelius darysiu iš palečių bortų, kurios yra 20mm storio ir 190mm pločio. Pastarieji 190mm nulėmė kokio gylio bus mano kėdutė. Kadangi dėsiu du laiptus ir nenoriu, kad lipant jie persidengtu, tai bendras gylis gavosi lygiau 380mm. Šiose lentas dar išpjausiu po 10mm į šonus ilgesnes, kad laipteliai atrodytų gražesni. Atraminius darysiu, vėlgi iš likusių nuo kitų projektų, 4mm storio ir 20mm pločio lentučių. Jų buvau nusipirkęs perdaug gaminant lovą, panaudojau jų vėliau spintos apdailai ir štai vėl mane jos gelbsti.

Gaminame

Pirmiausiai pasiguldžiau 18mm storio ir 600mm pločio plokštę ir nupaišiau pjovimo kontūrus:

DSC_1897

Dabar kiek sunkesnis darbas visą tai išpjauti. Kiek pavargęs pjūklu įveikiau šią užduotį:

DSC_1899

Gana tiksliai išsipjovė, trūkumas gal tik tame šone kur reikėjo labai siaura plotą nuskusti. Šlifuojant tai pataisysiu.

Dabar reikia išsipjauti du laiptus:

DSC_1898

Ir pabaigai atraminiai. Jų man reikia 4:

DSC_1902

Dabar liko viską surinkti. Pradėjau darbus nuo šonų statymo ir jų sujungimo atraminiais. Eilinį kartą nepraleidau progos pasilengvinti sau darbą paskolindamas iš Darau Blė fiksatorius:

DSC_1903

Dabar, kai keturios atraminės prisuktos, nesunkiai galime pritvirtinti stovėjimo lentutes. Tai atlikus matome galutini vaizdą:

DSC_1908

DSC_1910

DSC_1921

Tvirtinau kaip matote medsraigčiais su galvutėmis. Šiaip tokių nemėgstu, bet turėjau po ranka tai ir panaudojau. Dažydamas manau juos paliksiu originalios cinko spalvos. Laiptelius tvirtinau medsraigčiais iš apačios, kurių man neužteko tad prisukau tik įstrižai tam kartui, kol nenusipirkau papildomų:

DSC_1922

Ir viskas. Teoriškai, jei gyventume tvarte ar būtume nelabai išrankūs, galėtume jau ir naudoti. Bet aš žinoma kitame įraše papasakosiu kaip užbaigiau darbus ir nudažiau šitą lengvą darbelį. Kol kas planuose yra šonines plokštes išpjaustyti, kad atsirastu “kojos“, bet dar dėl to nesu tikras, nes ta plokštė silpnoka. Na o kol kas kūrinys bus naudojamas:

DSC_1914


Veiksmai

Informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: