Gboard Pro 800

7 08 2015

Prieš daugiau nei metus esu parašęs kelias pastraipas apie Gboard Pro mikrovaldiklio plokštę, kurioje yra ne kas kitas kaip Atmega2560 su Arduino bootloaderiu ir integruotu SIM900 GSM modemu. Žinoma priedo jame buvo ir galimybe kitu pliusu, kaip mikroSD kortelės jungti, nemažai patogiai išdėstytu įėjimų/išėjimų, Xbee ir nRF24L01+ jungtys. Visa tai sudėjus gauname neprasta platforma įvairiems projektams, tačiau Itead, plokštės gamintojas, nestovi vietoje ir išleido naują, Gboard Pro 800 versiją. Ir ačiū jiems, nes senajai versijai šio bei to trūko, o ir papildomos galimybės tikrai sveikintinos.

Pastarasis kartu su didžiausiu atnaujinimu SIM800 GSM moduliu, kuris mums papildomai duoda Bluetooth sąsaja ir FM imtuvą ir nemažai kitų pakeitimu. Iš jų pats didžiausias ir laukiamiausias – maitinimo grandinės patobulinimas.

Įraše pirmiausia aptarsime vaizdinę informacija, vėliau apžvelgsime maitinimo grandinės pokyčius ir tik pabaigoje peržiūrėsime ką naujo galime nuveikti.

Pirmas žvilgsnis

Plokštes sudėjus viena prie kitos vaizdelis labai panašus (senasis Gboard Pro viršuje, Gboard Pro 800 apačioje):

IMG_4199

Tačiau pagrindiniai pokyčiai matosi šiose plokščių dalyse (senasis Gboard Pro viršuje, Gboard Pro 800 apačioje):

IMG_4202

IMG_4203

Galima pastebėti, kad 3 statusų LED lemputės perkeltos į centrą. Nežiūrint to, kad senoje versijoje (viršuje) matosi mano pakeistas kondensatorius, didžiausi pokyčiai būtent ir yra čia, kur keičiama įtampa..

Pokyčiai maitino gardinėse

Įtampa, pirmoje vietoje, abiejose versijose keičiamos iš 7-23V į 4,2V, mat tiek reikia GSM moduliui. Naujame Gboard Pro 800 šis konverteri štai toks:

IMG_4234

Įtampos lygio konverteris tas pats, tačiau aplinkui jį matome kelis pokyčius. Pokyčiai geriausiai pasimato schemose (viršuje Gboard Pro, apačioje Gboard Pro 800):

proPWR

800proPWR

Pirmoje vietoje pastebiu, kad 2 vienetai 22uF kondensatoriai įėjimo įtampai stabilizuoti pakeiti į vieną 100uF. Schemoje to nesimato, bet papildomai galiu pasakyti kad vietoje keramikinių dabar naudojamas elektrolitinis kondensatorius. Priežastis neaiški, bet iš patirties galiu sakyti, kad senieji keramikiniai, poroje matytu plokščių sudegti. Po svylėsio aš savo senuosius kondensatorius atsitiktinai ir pakeičiau į dabar naudojama elektrolitinį 100uF. Pakeistas ir apsauginis diodas ir 1N4007 į 1N5819. Sprendimas aiškus – kokio velnio tie 1000V? Nuo tokių įtampu turi saugoti pradinis maitinimo šaltinis ir 50V apsaugos tikrai gana šioje vietoje. Žemesnė grįžtama įtampa ir srovė manau irgi ne pro šalį.

Tolimesni pagerėjimai žinoma matosi ir kitoje reguliatoriaus pusėje, kur matome atsiradusi dar viena toki apsaugos diodą ir papildomą apsaugą nuo atgal tekančios srovės. Atgal tekančios srovės apsauga logiška, nes projektuotojai leido naudoti Li-ion baterijas įdėdami lizdą jai. Gaila tik to, kad baterijai įtampa ir srovė niekaip nekontroliuojama, tad Li-ion krovimu bei apsauga jai rūpintis reikia pačiai. Jokiu būdu negalima jungti neprotingu Li-ion baterijų, nes vėliau bėdų būti gali.

SIM800 pusėje maitinimas dar papildomai filtruojamas 10uF kondensatoriumi, bet čia gal jau pačio GSM modulio nauji reikalavimai.

Daug geresni pakeitimai mūsų laukia sekančioje dalyje, kur 4,2 ar mažesnė (Li-ion baterijos atveju) įtampa konvertuojama į 3,3V. Pastaroji yra reikalinga mikrovaldikliui ir išoriniams įrenginiams. Senojo Gboard Pro plokštėje buvo naudojami du tokie, iki 150mA srovės konvertuojantys, LDO reguliatoriai:

IMG_4232

Kur naujame Gboard Pro 800 turime atnaujintus reguliatorius kurie maitinti gali iki 450mA:

IMG_4227

Dar šią dalį galime paanalizuoti schemose (senasis Gboard Pro viršuje, Gboard Pro 800 apačioje):

pro33

800pro33

Kaip matote naujoje versijoje dar naudojamas reguliuojamas reguliatorius, bet gamyboje pasirinktas fiksuotas 3,3V variantas.

Žinoma papildoma srovė yra labai gerai, nes aš savo eksperimentu metu pakeičiau jau kelis senus LDO reguliatorius, bet išlieka vienas senas minusas – MCU ir sensorių kontaktų maitinimas yra iš skirtingu reguliatorių. Naudojant dalį sensorių, kuriuose reikšmė priklauso nuo maitinimo įtampos, nesutapus jo ir MCU įtampai ADC reikšme taip pat skirsis.  Žinoma buvo mintis, kad AREF ir AVCC yra nustatomas nuo kito maitinimo reguliatoriaus, tačiau schema sako visai ką kitą:

aref

 

io

Būtų geriausiai jei projektuotojai bent jau galimybė būtų padarę su trumpikliu perjungti AVCC ir AREF į 3V3_EXT. Kitas variantas – sensorių maitinti nuo 3V3_MCU, mat dabar jau turime pakankamai srovės ir jiems. Kaip bebūtų, ši bėda nebuvo išpręsta.

Papildymai

Pirmiausiai pradedame nuo didžiausio pliuso – Bluetooth, kuriam skirta ši integruota antena:

IMG_4237

800proBt

Tai Bluetooth 3,0+EDR. Detalizuoti apie funkcionalumą nelabai noriu, jei kam rūpi pasiskaitykite SIM800 aprašymą. Apie vidines naujas funkcijas Email, DTMF ir FM aplamai nesiplėsiu. Kalbant apie paskutinę, FM funkcija aš esu skeptiškas, nes Gboard Pro 800 neturi antenos tam.

Tas pats SIM800 turi dar viena nebloga dalyka – integruota USB sąsaja derinimui ir programos atnaujimui:

IMG_4236

800prousb

Sim900 atveju buvo tam skirti Tx/Rx elektrodai, kuriu Gboard plokštėje net nebuvo išvesti. Dabar viskas kaip ant lėkštutės.

Neblogas dar atnaujinimas Xbee pusėje – pridėtas automatinis perkrovimas perkraunant pagrindinę plokštę:

800proBeeReset

Kas nori tiesiai iš Gboard groti garsą nelabai galingame garsiakalbyje, tas dabar pilnai įmanoma su Gboard Pro 800. Be to, išėjimas dabar stereo. Palyginimui kaip atrodo schemose (senasis Gboard Pro viršuje, Gboard Pro 800 apačioje):

proSpkMic

800proSpkMic

Na ir pabaigai radau tai kas nėra atnaujinimas, bet naujiena man – 1M varža ant kvarco rezonatoriaus stabilumui:

quartz

Na ir pabaigai, vienas prastas dalykas šiais moderniais laikais yra šis SIM kortelių laikiklis:

IMG_41992

Tai standartinio mini-SIM formato kortelei skirtas laikiklis, o dabar operatoriai praktiškai visada gamina micro-SIM ar net nano-SIM dydžio korteles, jas patalpindami į papildoma mini-SIM rėmelį. Jei nesusidūrėte tai pasakysiu, kad dažnai mini-SIM rėmelis būna tvirtai prispaustas tame lizde, o kontaktai pačią vidinę kortelę išspjauna lauk. Didelis minusas visiems Gboard’ams nuo manęs.

Apybendrinimas

Kadangi SIM800 yra suderinamas su SIM900 tai net ir senąjį projektą lengvai galite perkelti į naują platformą. Nors papildomai reikia įsitikinti, nes SIM800 turi kelias pakitusias dalis savo logikoje. Mano atveju tai buvo nustatymu saugojimas  nenutrūkstamoje atmintyje – SIM900 tai darė automatiškai pakeitus nustatymą, o SIM800 reikalauja papildomos išsaugojimo komandos.

Visi kiti pakeitimai techninėje dalyje yra tik sveikinti, bet žinoma galima buvo ir dar labiau pasistengti.

Ačiū kad skaitėte.


Veiksmai

Informacija

3 responses

7 08 2015
Darau, Blė

Mažas minusas tas Mini SIM. Galima gi kortelę į adapterį įdėt, ką aš pats sėkmingai dariau jau keleri metai, nes turėjau Micro SIM, bet telefonas buvo su „normalia“.

7 08 2015
mindogas

Tame ir esme kad is tokiu adapteriu ir krenta ta micro-sim. Nebent zinoma adpteris specialus butu su atramine siena isoreje, tada kitas reikalas, bet kai jos nera smakst ir lauke korteles centras is vietos.

7 08 2015
Darau, Blė

Taip taip, reikia normalaus adapterio, o ne iš senos SIM kortelės išpjauto 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: