Kiniškas Arduino UNO – antra dalis

20 04 2015

Kažkada jau blevyzgojau apie vieno nežinomo kinų gamintojo kurinį, dabar turiu progą padaryti tai dar karta. Šį karta ant mano stalo atsidūrė dar vienas toks, kuris vadinasi Seeeduino V3.0 su Atmega328P viduje.

IMG_2960

IMG_2962

Kaip ir ankstesnis modelis, taip ir šis man pasirodė net geresnis už originalų Uno. Parodysiu kuo.

Antra elektrodų eilė

IMG_29621

Šis priedas labai geras, nes gali papildomai prisilituoti tau reikalinga moterišką ar vyrišką headerį.

Pilnas FTDI išėjimas

IMG_2965

Taip, USB į serial konvertavima čia atliega FT232 mikroschema ir jos pilną išėjima rasite integruota PCB. Pravers tiems kas Arduino naudoja kaip USB-Serial konverteri.

Taip pat nuotraukoje matosi 2mm tarpu Groove stiliaus I2C ir Serial jungtis, kurios irgi yra pliusas.

Maitinimo ir persikrovimo valdymas

IMG_29611Automatinis persikrovimo išjungimas man nekarta būtų pravertęs praeityje, o įmontuoti tokia jungtį (ar bent jau trumpiklį) originalus Uno nesugeba. Su šiuo Uno nebereikia kišti kondensatoriaus į reset elektrodą ar naudoti lituoklį lituojamo trumpiklio keitimui.

Apie maitinimo įtampos perjungima tarp 3,3v ir 5v galime pakalbėti plačiau, nes ši funkcija buvo ta, kodėl įrenginys atsirado ant mano stalo. Man būtent ir reikėjo, kad visa logika veiktu 3,3V. Kai visa periferija yra 3,3V gyvenimas apkartėja. Kad Atmega328P puikiai sukasi prie tokios įtampos ant 16MHz jau ne paslaptis.

Beja, šiuo atveju, kai MCU maitinasi nuo 3,3V mes galima pačia plokštę matinti nuo 4xAA materiju jų įtampa paduodant tiesiai į 5V liniją kaip aš ir dariau:

IMG_2964

Dirbdami su originaliu, ar bet kokiu kitu 5V Uno, mes turėtume jam paduoti minimum 7V, vadinasi reiktu dar 2 papildomu AA baterijų.

USB ir DC kištukai

IMG_2966

USB lizdo tipo ir gulsčio DC lizdo variantai leido plokštę kiek pažeminti, kas yra gerai. Šiaip esu priešiškai nusiteikęs prieš visur naudojamus USB B lizdus, nes jie būdavo tokio pačio aukščio kaip elektrodų headeriai. Turiu pasigaminęs kelis priedėlius kur reikėjo vengti toje srityje komponentų vien todėl kad jie nesilietu su USB lizdu.

Apibendrinimas

Kol kas manau tai yra geriausias ir Arduino Uno koki esu čiupinėjęs. Gal žinoma dar norėtųsi kad Atmega328P būtų tarakonas, t.y. DIP tipo.


Veiksmai

Informacija

4 responses

20 04 2015
jarik

O tikrai atmega328P paveza 16Mhz su 3.3V? Kaip tik neseniai bandziau trumpai dometis, tai esu rades grafikeli, pagal kuri tai jau yra kaip ir overclockinimas… 🙂 Ten pagal viska gaunasi kazkas apie 12-13Mhz (jei gerai prisimenu) su 3.3V maitinimu.

20 04 2015
mindogas

Taip, tu teisus, tai yra overclockas. Šiuo atveju MCU galimas dalykas pavalgo daugiau mA ant tu 3.3V ir atsiranda galimybe pamesti viena kita milisekunde taimeriuose. Na bet kadangi mes negaminame sistemų valdančiu branduoliniu reaktoriu, tai overclockinti viskas gerai. Šiaip dabar jau mada tokia yra viska nuo 3,3V maitinti, nes nebenori žmonės atskiru reguliatoriu ir lygiu konverteriu. Sutaupoma siek tiek pinigu, vietos ir nervu ląstelių 😀

23 04 2015
saulevire

O iš kompo usb pučiant softą imamas tik rx, tx, gnd? 3,3v turį būt iš maitinimo šaltinio paduodamas?

23 04 2015
mindogas

Maitinant is USB jo paduodamas 5v yra konvertuojami i 3.3v ir tokie naudojami tiek mikrokortoleriui maitinti, tiek bendravime tarp FTDI ir mikrokontrolerio. Siuo atveju rupintis papildomu maitinimu nebereikia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: