Žaislų dėžė – dažome

2 12 2014

Ilgai laukti nebegalėjau tad pirmam savaitgaliui atėjus pradėjau suręstos dėžės dažymo darbus. Taip jau yra, kad namuose žaislai mėtosi visose pusėse, nėra kur jų dėti visų, o ir negaliu “darbinio“ kambario savo nesąmonėmis apvertęs laikyti.

Paruošimas

Taigi pradedame viską nuo galutinio dėžės šlifavimo. Jau minėjau gaminimo įrašė, kad lentos yra neobliuotos, tad pirma kartą viska šlifavau su 60 dydžio švitriniu popieriumi. Ne rankomis aišku, o su štai tokiu elektriniu vibratoriumi. Kurį šia progą kiek patobulinau, nes po spintos šveitimo buvau pametęs trikampį priekį. Dabar vietoje jo primontavau pakylėjimą ir per klijavau iš apačios buvusį vercro paviršių:

IMG_20141113_151150

Pirmas šlifavimas buvo padarytas dar gaminant dėžę, o dabar šlifavau jau paskutinį karta. Beveik visos skylutės ir trukimai medyje buvo užšpakliuoti ir dabar liko tik viska nušlifuoti su 120 dydžio švitriniu popieriumi.

Iškarto po to reikėjo dėžę nugruntuoti, kad dulkės netrukdytu dažams ir panašiai. Dabar pati dėžė atrodo šavriai ir yra pasiruošusi dažams:

IMG_1666

Gruntavau medžiui skirtu gruntu, likusio nuo spintos.

Pirmas sluoksnis

Kaip ir kitus savo pasigamintus medinius baldus, taip ir dabar, dažysiu vandens pagrindo dažais. Kartu su žmona šį karta išsirinkome baltą spalvą, nes ji tokia universali.

Po pirmojo dažymo buvau kiek nustebęs, kad dažai taip tolygiai pasidengė:

IMG_1670

Vietomis atrodo, kad jau nebereikia ir antro dažymo 😀 Šiaip pradžia buvo nekokia, nes dažyti pradėjau gerai neišmaišęs dažų. Taip jau atsitinka kai pradedi dirbti su kito gamintojo dažais, kurie pasirodo buvo labiau pasisluoksnevę bestovėdami lentynoje.

Dangtį dažau tik iš vidinės pusės, kuri nebus paslėpta to medžiaga vėliau:

IMG_1671

Nenufotografavau, bet atsikėlęs ryte prieš darbą apverčiau dėžę ir nutepliojau vienu sluoksniu apačią.

Antras sluoksnis

Kita vakarą atėjo laikas dar karta pasidarbuoti teptuku. Matydamas, kad vidus pakankamai gerai nusidažė tai jo daugiau ir neliesiu. Nepriekaištingai graži juk turi būti išorė, kurią dažyti žadu du kartus, o gal ir tris jeigu tik reikės.

Antrą sluoksnį dažyti visada būna vienas malonumas, nes medis nebe taip priešinasi dažams. Kai pirmame sluoksnyje teptuką reikėjo spausti ir braukyti kelis kartus tą pačią vietą, tai dabar pakanka vos vieno/dviejų pertepimų.

Na ir rezultatai po antrojo dažymo:

IMG_1674

IMG_1676

IMG_1675

Vidus gal ne toks išvaizdus bet juk nepaliksi visai nenudažyto:

IMG_1677

Jau kita rytą bandžiau dėžės kraštus, pastarieji jau yra blizgūs ir slidūs. Nusprendžiau, kad trečiojo karto dažyti nebeverta.

Apibendrinimas

Dabar dėžę jau galime naudoti, nors dangtis bus pritvirtintas tik tada kai baigsiu jo paminkštinimą ir apvilkimą gobelenu. Dar nepradėjau ieškotis paralono ir gobeleno, bet tikiuosi su tuo problemų nebus. Iki to laiko turime jau beveik baigtą dėžę žaislams:

IMG_1678


Veiksmai

Informacija

8 responses

2 12 2014
Darau, Blė

Tu gal iš karto kokius skyrelius padaryk dar… nes kai prireiks pačiam visoj didelėj dėžėj kuistis, tai nedžiugins 😀

2 12 2014
mindogas

Visu pirma ta dėžė neturėjo tokia didelė būti 😀 Dydi iš galvos sugalvojau ir neįsivaizdavau, kad tiek daug tos talpos viduje bus. Apie skyrius galiojau, bet nefainai atrodytu tie perskyrimai.

2 12 2014
Darau, Blė

Skyriai yr gerai. Pas mus net kojinių stalčius suskirstytas.

2 12 2014
mindogas

Bet tai čia dėžė gyli yra ir joje skyriai atrodys kaip rusyje pertvaros bulvėms ir morkoms.

2 12 2014
Darau, Blė

Kol dar nevėlu, gali apačioje stalčius priprojektuot 😀

2 12 2014
mindogas

Kad jau vėlu. Išardyti dabar tą daigtą būtų kėblu.

29 12 2014
giedrius

Į kraičio dėžę panašu. Kiek ji sveria ?

30 12 2014
mindogas

Teisingai pastebėta kad dėžė yra iš didžiųjų. Dabartinis jos tikslas saugoti žaislus, kuriu yra tikrai daug. Vėliau dėžė bus naudojama kaip minkštasuolis vaiko kambaryje ir talpins žaislus, o vėliau gal dar ką nors kitą. Taigi aukštis bei aplamai visas dydis taikytas kad ant jos būtų galima patogiai atsisėsti ir sėdėti ne tik vaikui, bet ir suaugusiam žmogui. Sveria taip pat nemažai, nors kiek tiksliai nežinau. Šiaip man vienam ją panešti nėra bėdų.
Dabar palnuose yra pagaminti dar dvi tokias dėžes dvynes balkonui, kurių paskirtis bus daigtų laikymas ir žinoma tarnaus kaip minkštasuoliai. Na bet šiai žiemai užbaigsiu šią dėžę, o jau pavasari galima bus ir kitus darbus pradėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: