Magnetinis peilių laikiklis

24 08 2014

Palyginus neseniai esu susimeistravęs tokį peilių laikiklį. Apie jį nieko dar nerašiau, nes tuo metu viskas buvo daroma paskubomis. Dabar, atsiradus progai jį atnaujinti, papasakosiu apie viską ir jums.

Pradėsiu pasakojimą nuo to, kaip dabar jis atrodo:

IMG_0615

Čia kalbu apie tą stačiakampę baltą pliauską virš krano. Vienos jo montavimui, kaip ir jo dydžio, aš pats nesirinkau, nes jau nuo seno ten buvo 50cm atstumu nutolusios skylęs su plastmasiniais kaiščiais. Seniau čia buvo analogiškas prietaisas.

Kodėl aš jį gamina? dalykas tame, kad neradau tolio didelio dalyko pirkti. Reikėjo gal geriau paieškoti, bet štai ėmiau ir pasidariau tokį:

IMG_0619

Dabar jis gali laikyti tik tokį kiekį peilių kaip matote nuotraukoje, mat tuo metu neturėjau daugiau magnetų. Dabar, kai radau dar pora jų, turiu progą nusiimti laikiklį nuo sienos ir aprodyti vidų:

IMG_0621

Realiai matosi, kad magnetų ten yra vos keli 🙂 Su laiku bandysiu kažkaip užpildyti na bet pirmiausiai apie patį laikiklį. Ši lenta, tai vieno cm storio faneros gabalas, kuriame aš su peiliu ir kaltu išravėjau tokią vagą:

IMG_0623

Lengviau būtų tokį darbą atlikinėti su freza, na bet kam tos rankos skirtos? Vienas žiemos vakaras ir turiu šitą griovį. Gilinau jį sluoksnis po sluoksnio gremždamas lauk faneros sluoksnius, palikdamas rėmelį fonuose. Galiausiai sustojau tada kai liko tik du, o vietomis tik vienas, sluoksniai. Sėkmingai pavykus staliaus darbams pliauską nudažiau kartu su lentyna ir lovyte. Juo labiau, kad dažų reikėjo skirti tikrai nedaug 🙂

Toliau – magnetai. Naudosiu super magnetus iš sugedusių HDD. Dabar viduje jau matėte kaip jie ten sukišti:

IMG_0624

IMG_0625

Čia matote 3 HDD viduje rastus magnetus. Jie, per 1-2 sluoksnius faneros puikiai laiko net didesnius peilius.. Dabar turiu išardęs viena laptopinį ir viena didelį HDD, tai parodysiu kaip lipdomi magnetai. Štai ką turime išardžius HDD:

IMG_0627

Laptopo diske buvo tik vienas mažutis magnetas, o stacionaraus kompo diske buvo du, tik tokie labai jau ploni. Pastaruosius dar reikia nuimti nuo metalo, o tai nelabai pavyko:

IMG_0628

Storesnius magnetus anksčiau pavykdavo atskirti be problemų, o šitas ėmė ir lūžo. Niekis, turime ką turime. Dabar liko tik su karštais klijais suklijuoti:

IMG_0629

Galime laikyti vienu peiliu daugiau. Dabar reikia tik dar daugiau HDD kad pabaigti iki galo pildyti dėlionę 😀


Veiksmai

Informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: