BedLight apšvietimo atnaujinimas

25 06 2014

Koks čia atnaujinimas, labiau pabaigimas. Kadangi aprašius BedLight įrenginį susilaukiau krūvos patarimų LED juostų tema, taigi neatsispyriau kinų kainoms ir nusipirkau 5 metrus lempučių. Šiame įraše pasistengsime jas sumontuoti ir kiek atnaujinti programinę BedLight įrangą.

Taigi, pirkau 5 metrus neizioliotos “warm white“ juostos su keliais papildomais antgaliais:

IMG_0044

Visas šis malonumas kainavo 6.2$.

Komentaruose DarauBle  siūlė raudoną spalvą, bet tam nepasirašiau. Norėjau kad šviesa būtų panašesnė į pačios lovos spalvą.

Pasiruošimo darbai

Neizoliuotos juostos yra palyginus pigesnęs ir mano atveju pilnai tinkamos. Taigi vynioju ~196cm ir kerpu:

IMG_0045

Vienas galas jau kaip matėte turi laidus, taigi galime iškarto šią dalį klijuoto po lova, tačiau su antra dalimi viskas kiek kitaip. Ją nusikirpau lygiai tokio pačio ilgio ir dabar liko tik užspausti štai kokį fiksatorių:

IMG_0047

Geras jis nes nereikia papildomai nieko lituoti ir panašiai. Anksčiau lituodamas panašias, tik izoliuotas, LED juostas užsiknisau, tai dabar turime tokias jungtis. Užspaudžiame ir turime štai tokius paruoštus naudojimui galus:

IMG_0046

Dar prieš montuojant juostas pagalvojau kad reikia patikrinti kiek gi valgo lemputės. Jei labai daug, teks keisti maitinimo bloką. Pamatavau vieną juostą, ogi visai normaliai:

IMG_0051

Turėtu pakakti.

Montavimas

Po lova viska montavimas buvo kiek nepatogus, bet pakankamai greitas. LED juostos turėjo lipnų paviršių tad jas klijavau tiesiog po lovos kraštu. Žinoma kaip minėjau paruošiau dvi juostas, po vieną ilgiesiems lovos kraštams. Galuose, o ypač kur yra maitinimo laido antgaliai, papildomai uždėjau dvipusės lipnios juosto kad svoris laikytus.  Taigi iš po lovos vaizdai tokie:

IMG_0174

IMG_0172

Plonus maitinimo laidus, einančius iki kontrolerio, papildomai paslėpiau po lipnia juosta, taip paslepiant juos nuo katės. Pastaroji juos tiesiog mėgsta graužti. Taip kontroleris tapo minimaliai laiduotas ir labai neskanus:

IMG_0176

Taigi matome kad viskas dega ir rezultatai patys puikiausi, bet deja viskas pernelyg gerai. Visgi nakčiai tiek apšvietimo yra per daug, tad reikia kiek atnaujinti programinę įrangą.

Programinė įranga

Atliksime kelis programinės įrangos pakeitimus:

  • Norime kad lempos įsižiebtu greitai iki 1/3 pajėgumo, o vėliau šviesėtu labai lėtai. Taip didelis apšvietimas mažiau akina, nes akys pripranta po truputi.
  • Prailginsime degimo trukmę nuo 2 minučių iki 5;
  • Pabandysime paeksperimentuoti ir palikti degti lemputes ne pilnu pajėgumu. Buvo apsistotą ties 200 PWM stiprumu, arba procentais tai būtų apie 78%

Viso to būtų galima išvengti tiesiog pritrumpinus LED juostas ir sumažinus apšvietimo stiprumą, bet labai jau gražiai dabar šviečia palovys su pilnai apšviestais kraštais.

Programos kodo nekopijuosiu nes jis mažai skiriasi nuo aprašyto prieš tai. Tiesiog kelios korekcijos įžiebimo funkcijoje ir dar šen bei ten.


Veiksmai

Informacija

8 responses

25 06 2014
Darau, Blė

Didelis riebus pliusas 🙂 O kaip ta kiniška juosta? Kaip ten tavo baimės, kad atspalviai bus skirtingi?

25 06 2014
mindogas

Lyg ir normaliai viskas su tais atspalviais. Realiai be reikalo net bijojau, nes vistiek bendra šviesa susimaišo, o tiesiai į lemputes juk nežiūrime.
Pačiais juostai turėčiau tik viena riebu minusą – nelygiai priklijuota ant jos dvipusę lipni juostelė. Vietomis garankščiuojasi juosta kai priklijavau prie lovos. Vėlgi viskas gerai nes šviesa susimaišo ir nieko nematome plika akimi.

25 06 2014
Darau, Blė

Nu tai tuomet viskas liuks 🙂

25 06 2014
Evaldas

dar vienas pliusas tokio tvarinio, tai, kad privers palaikyti idealią švarą, nes visos dulkės antgrindų turėtų irgi švytėti 🙂

25 06 2014
mindogas

Taip 😀

26 06 2014
Giedrius

Dejau ir as virtuvej po spintele apsvietima is “made in china“ LED juostos, deja ledai labai skirtingai sviecia, bet kainos ir kokybes atzvigiu – tikrai pasiteisina

26 06 2014
mindogas

Jei šviesa naudojama tik pašvietimui, o ne apšvietimui tai vėlgi ar labai jau reikalingas tas tolygumas. Pagrindinės problema atsiranda kai LED būna naudojama tiesiogiai matomas ir šalia esančios lemputės atspalviu ar galia skiriasi ryškiai.

19 02 2015
PWM reguliatorius su LM393 | Darau, blė

[…] galiuką gavau iš Mindaugo nuo jo naktinio lovos apšvietimo. Dabar ši juostelė su 9 V maitinimo šaltiniu naudojama dukrikės kambaryje vietoj naktinės […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: