ITEAD IBOX programinės įrangos aptarimas

28 05 2014

Aptarus  kietąją dalį metas pakalbėti apie IBOX minkštąją. Žinoma pakabėsiu apie skirtingas OS galimybes bei tuo pačiu aptarsiu kaip mums atitinkamą OS galimą geriausiai išnaudoti.

OS atnaujinimas

Kaip žinia IBOX turi dviejų tipų laikmenas kuriose galime talpinti operacinę sistemą. Pirmoji ir pagrindinė vieta yra 4GB NAND atmintis, o antroji tai microSD kortelė. Pagal numatytą konfigūraciją IBOX bootloaderis ieško užkrovimui tinkamos microSD ir jei randa krauna ją, o jei neranda – krauna OS iš vidinės atminties. Tokiu būdu gali turėti dviejų OS sistemą, gali NAND talpinamą sistemą naudoti kaip atsarginę arba tiesiog naudoti tik vieną iš šių talpyklų sekančia paliekant duomenims ar programoms saugoti. Apie tai angliškai čia. Reikia tik atsiminti kad microSD ir NAND operacinės sistemos skiriasi ir ta kuri tinka paleisti iš microSD netik paleidimui iš NAND ir atvirkščiai. Taip pat viskas priklauso nuo tą kokios architektūros jūsų ITEAD CORE. A10 ir A20 operacinės sistemos nėra suderinamos tarpusavyje.

RPI naudotojai žinoma jau nuo senu seniausiai yra pripratę prie kortelės varianto ir atnaujino procedūra žino atmintinai, tačiau NAND variantas kiek kitoks. Atnaujinimui reikia turėti USB-A <-> USB-A kabeli ir su juo sujungus PC prie Ibox viskas daroma kaip nurodyta oficialioje instrukcijoje. Kiek nuviliantis dalykas yra tai, kad paruoštų Linux distribucijų NAND atminčiai yra tik viena (kol kas?).

Jei visgi pasirinkote microSD variantą tai puiki instrukcija kaip atnaujinti OS yra čia. Trumpai tik paminėsiu kad su win32disk programa tereikia įrašyti OS paveikslą į microSD kortelę ir galime ja naudotis. Su ta pačia programa patogiai galime ir dalytis jau sukonfigūruoti sistemos kopijas.

Android OS

Gautame įrenginyje jau būna įdiegta Android TV A20 OS, kuri yra paruošta gamintojo, tačiau be to galime pereiti į Android 4,2 versiją iš Cubietech. Cubieboard gaminai nepaslaptinis yra labai panašūs, dirba ant A20 rinkinio ir OS yra tuo pačiu dalinai/pilnai suderinamos su Ibox. Galime rinktis ir SD Android versiją paruošta LinkSprite. Pastaroji tikriausiai dirba su PCDuino įrenginiu, tad randame dar vieną brolišką A20 įrenginį.

Teko truputi pažaisti su gamykline Android OS. Viskas kaip telefonuose tik valdyti tenka pele. Yra Android parduotuvė, tad ko nerandate iš įdiegtų programų, tą galite parsisiųsti.

Linux OS

NAND atminčiai tįra vienas vienintelis Lubuntu variantas. Bandžiau jį įdiegti – nieko nesigavo, tad pramečiau jį. SD linux distribucijų yra daug daugiau, tai Debian 7,0 paremtos IteadOS bei Cubiez, ir Archlinux paremta Arch distribucija.

Perbėgęs kelis variantus pasilikau ties IteadOS variantu bene dėl vienos priežasties – čia turime jau pilnai veikiančią SDK išoriniams sąsajoms bei GPIO valdyti. Cubiez OS yra tikrai gera, joje išnaudotas dvispalvis LED indikuoja disko naudojimą ir pan., bet palikime ją ramybei.

OS palyginimas

Pabaigai sugalvojau palyginti kokie yra Android ir Linux pliusai ir minusai norint panaudoti/išnaudoti IBOX. Mes visi puikiai suprantame kad Android yra tas pats linux’as, bet vien todėl kad tai Android neleidžia mums būti lankstiems. Pastebėjimai žinoma labiau kyla iš mano pusės, nes būtent to aš norėčiau iš šio įrenginio.

Android pliusai:

 • Patogus UI;
 • Programų įvairovė: žaidimai ir galybė kitų appsų pasiekiamų per Google Play (kurios pritaikytos valdymui pele ar kitais instrumentais);
 • Video grotuvų didelis pasirinkimas – praverčia tiems kam standartinio UI nepatogus ar galimybių nepakanka;
 • Įmanomas lengvas failų apsikeitimas su kitais įrenginiais (Google Drive, Sugarsync, Dropbox, BTSync ir t.t.);
 • Lengvas sistemos konfigūravimas;

Android minusai:

 • Sistemos konfigūravimas ribotas;
 • Veikiančios sistemos atnaujinti praktiškai neįmanoma (naujų tvarkyklės įsiuvamos į OS paveikslą);
 • Video grotuvų keitinėjimas skirtingų formatų filmams;

Linux pliusai:

 • XMBC video leistuvas;
 • Galimybė paleisti galybę servisų (duomenų bazės, failų dalinimosi, DLNA, Web ir galybę kitų);
 • Sistemos atnaujinimas jei veikiant;
 • Pasinaudojus ITEAD SDK galime programuoti išplėtimo adapteriu pasiekiamą išorinę elektroniką;
 • SSH prisijungimas!

Linux minusai:

 • Nepatogus UI jei norime naudoti ne tik multimedijai;
 • Sudėtingas konfigūravimas;
 • Apart XMBC beveik nėra kitų patogių video leistuvų ar programų/žaidimų;

Apibendrinimas

Kadangi sistemą naudosiu failams kaupti, dalinti ir kitaip juos ten makaluoti, tai žinoma renkuosi Linux’ą. Kadangi mano turimas TV jau yra truputi išmanus ir per LAN gali rodyti DLNA turinį, tai man kaip ir nebereikia jokio papildomo multimedia grotuvo jungiamo prie jo. Žinoma Android žaidimai bei WEB turinys yra gundantis dalykas, norėtųsi tai turėti televizoriuje, bet ar ne ta pati galime turėti įsijungę kiniška planšetę? 😀 Tegul TV būna skirtas vaizdams rodyti, o mini PC naudosime baitukams mėtyti.


Veiksmai

Informacija

One response

28 05 2014
ITEAD IBOX: Torrents, Samba, DLNA ir BTSync | Mindaugas Markauskas

[…] papasakojęs apie OS pasirinkimą Itead sukurtam Ibox ARM minikompiuteriui iškarto pereiname prie to, ką gi aš su juo darysiu. O […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: