Spintos įrengimas – lentynos ir pakabų skersiniai

4 05 2014

Nudažius spintą dabar laikas įrengti vidų rūbams bei daiktams kabinti ir dėlioti. Negalvokite, kad visą tą laiką spintos rėmas tiesiog stovėjo. Vidinės furnitūros įrengimas jau yra seniai įsibėgėjęs, spinta yra naudojama su tuo ką jau baigiau įrengti, bet dėl šeimos pagausėjimo reikalų vis nebaigiau darbų. Norėjau viska aprašyti vienu metu, bet kadangi stalčių reikalai užsitęsė tad aprašysiu pirmoje vietoje tik tai ką jau atlikau iki dabar, o vėliau jau reiktu tikėtis spintos užbaigimo įrašo.

Jau planuodamas spintos matmenis ir konstrukciją žinojau kad reiks daug vietos pakaboms ir taip pat daug vietos lentynoms. Taigi dabar bandome viska iki galo įgyvendinti.

Pakabų skersiniai

Vidurinė spintų dalis, kuri yra dviejų durų, t.y. dvigubai didesnė bus skirta tik pakaboms kabinti. Kadangi vamzdžių įrengimo proceso nefiksavau parodysiu tik galutinį vaizdą ir detales. Taigi įrengus ir jau sukabinus rūbus viskas atrodo štai taip:

IMG_8128

Viršutinis skersinis yra pilnai 1,2m ilgio ir pritvirtintas prie šonų tokiais laikikliais:

IMG_8134

Įdomesnė yra ta pusinė dalis. Jos ilgis yra 80cm, taigi likę 40cm erdvės liek ilgiems drabužiams kabinti. Kraštą kuris liečiasi su siena pritvirtinau su tokiu pačiu laikikliu kaip viršutinį vamzdį, papildomai pati vamzdį pritvirtinus prie laikiklio ekstra varžtu, o ore kabanti galą pakabinau su plastmase dengtu lynu. Viršutinę dalį tvirtinau tiesiog apjuosdamas lynu vamzdį:

IMG_8131

O apatinę dalį dariau labiau fiksuotą pergręždamas vamzdį ir lyną perjuosdamas per jį:

IMG_8133

Taigi konstrukcija laikosi tvirtai, o plastmase dengtas lynas tikrai saugus drabužių atžvilgių.

Lentynos

Suplanavau po keturias lentynas kiekvienai iš sekcijų. Taigi turėsime viso 8 lentynas. Pradėkime nuo lentynų laikiklių. Rinkausi pačius didžiausius laikiklius be jokių pildomų įvorių. Radau variantą 13mm ilgio plokšte lentynai prilaikyti ir su 7mm skersmens kaiščiais. Sumatavęs lentynų pozicijas gręžiau 6mm skyles ir per jėgą kaliau lentynų laikikliu į skyles:

IMG_8115

Ranka net norėdamas jų neištrauksime. Kaip įtvirtinau visus laikiklius iš karto:

IMG_8116

Išdėsčiau lentynas kad 30cm tik viršutinę dariau didesnę – 40cm. Ji didesnė nes viršus bus skirtas nenaudojamiems, nesezoniniams drabužiams ar daiktams laikyti.

Dabar metas pjauti lentynas. Skydus iš anksto jau buvau nusidažęs tad liko tik pasiruošti savotiškas stakles:

IMG_8118

 

Reikiamu atstumu atsimatuoti ir pritvirtinti atraminę lentą pjovimui:

IMG_8119

Ir pjauti:

IMG_8122

Taip išsipjovus visas lentynas liko tik jas sudėti. Laikikliai kaip minėjau tikrai neminiatiūriniai tad laiko tikrai stabiliai:

IMG_8126

Vienintelis minusas apie ką nepagalvojau tai durų lankstų amortizatorius – jis remiasi į vieną iš lentynų. Taigi teko vieną jų padailinti:

IMG_8125

 

Liko tik parodyti kaip atrodo sudėtos lentynos:

IMG_8123

Ir lygiai taip pat kitoje spintos sekcijoje:

IMG_8124

Liko žinoma tik padažyti keliose vietose ir bus baigta. Dabar kai spinta jau pilnai naudojama joje puikią vietą rado ir katė:

IMG_8274

 

Magnetiniai fiksatoriai

Kad durys visada liktu užsifiksavusios nusprendžiau visgi sumotuoti pagalbinius magnetus. Vienduriuose skyriuose montavau vieną magnetą viršuje:

IMG_8365

Ir vieną didesnė magnetą apačioje:

IMG_8367

Duryse teliko prisukti metalinius elementus kad magnetai prie kažko liptu:

IMG_8364

IMG_8366

Gal kilo klausimas kodėl viršuje mažesnis magnetas? ogi todėl kad durų rankenos bus montuojamos ne durų centre, o labiau apačioje. Taip atidarinėjant duris išvengsime papildomo durų deformavimo.

Dvigubų durų sekcija buvo montuojama labai panašiai tik kad čia magnetus galime montuoti tik horizontaliai:

IMG_8363

IMG_8368

O metaliniai elementai montuoti atitinkamai:

IMG_8362

Rankenėlės

Su žmona vis rinkomės, rinkomės rankenėlių dizainą kol giminaičiai nepadovanojo savo turimų 😀 Taigi rankenos bus tokios:

IMG_8361

Ir visa spinta su jomis bus tokia:

IMG_8360

Žaviuosi ir neatsižaviu.

Liko..

O iki pabaigos liko pagaminti ir aprašyti stalčius. Lentynomis neužpildžiau visos vietos iki žemės, nes būtent ten įrengsiu stalčius. Jie labai patogų visokioms ten kojinėms, apatiniams ar mažo vaiko drabužiams tad stalčių darysiu nemažai. Stalčius dedu apatinėje dalyje dar ir todėl kad taip bus patogu pasiekti net giliausiai įkištus daiktus. Mano spintoje tokiu atveju lengvai nepasiekiamos tampa tik po vieną viršutinę lentyną abiejose daiktų dėjimo  sekcijose.


Veiksmai

Informacija

One response

12 09 2016
Rugilė

Reikės vyrui parodyti šį jūsų įrašą apie spintos įrengimą. Gal padarys ir man kažką panašaus namuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: