ITEAD IBOX techninės įrangos apžvalga

28 03 2014

Atkeliavus įrangai galime vieną įrašą dedikuoti grynai IBOX techninės įrangos apžvelgimui. Techninę specifikaciją jau aptariau anksčiau, tad skaičiukų dabar nebus.

Štai ir pats IBOX:

IMG_7971

Ir maitinimo šaltini jam:

IMG_7980

Pastarasis apart to kad yra skirta amerikos rinkai ačiū dievui kad gali dirbti ir ant 220V ir 60Hz tinkle. Adapteriu tikrai turiu tai bėdos menkos.

Tuom komplektas  ir baigėsi. Šiaip tikėjausi kad jame bus praplėtimo adapteris su SATA jungtimi, debuginimo USB portu ir Arduino priedėlių jungtimi, bet ką darysi, teks įvertinti įrenginį be šiuos dalies. Man asmeniškai ji buvo labai įdomi 🙂 Toliau ko pasigedau tai HDMI laido. Žinau jie populiarus ir tikriausiai jau visi tokius turi, bet aš dar ne 😀 Taigi, kadangi jo nėra, būtent todėl teko pirmoje vietoje įrenginį išrinkti dalimis apart to, kad naudotis juo pagal paskirti.

Korpusas

Jau seniau, ITEAD blogebuvo paminėta kad korpusas yra aliumininis. Taip ir yra, bent iš dalies. Pirmu taikymu nuplėšiau apauginę plėvelę ir gražioje formoje visas įrenginys atrodo taip:

IMG_7972

 

IMG_7977

Viršutinė dalis yra plastmasinė, visas apvadas aliuminis, o apatinė dalis, kurią parodysiu vėliau, iš nerūdijančio metalo. Man toks derinys pilnai priimtinas, metalinės dalys prideda įrenginiui svorio, tad ant stalo apkarstytas laidais jis turėtu būti stabilesnis.

Pradedant nuo priekio ten turime microSD, būsenos LED ir IR imtuvo langelį:

IMG_7974

 

Viename šonų 32 kontaktų jungtis praplėtimo adapteriams:

IMG_7976

 

 

Pati 32 kontaktų jungti vadinama DIN41612 ir ją galima nusipirkti iš ITEAD arba paieškojus rasti vietinėse elektronikos parduotuvėse.

O galinėje dalis išdėstyti visi išėjimai ir įėjimai:

IMG_7973

Iš dešinės sekant matome Uboot mygtuką, 4 vienetus USB, HDMI, optinį audio išėjimą, 10-100Mb/s tinklo jungtis ir maitinimo šaltiniui skirtas įvadas. Maitinimo šaltinis, beja, yra 9V ir 2A parametrų, bet prie jo dar vėliau grįšime kai prieisime PCB.

Verčiame jį aukštielninka ir matome keturis varžtus, kurie mums dabar labai trukdo:

IMG_7979

Q.C. lipdukas puvo sėkmingai pašalintis, galėjote jo ir neklijuoti 🙂

Pagrindinė PCB

Motininė plokštė viduje pritvirtinta tais pačiais keturiais varžtais kuriuos jau atsukome nuimant dangtelį:

IMG_7987

 

Prieš tai minėtame ITEAD blogo įraše buvo paminėta apie beta1 PCB minusus ir pateikta kaip atrodo beta2 plokštė. Buvo pasakyta, kad testuotojams bus siunčiama beta2 PCB, kaip matome taip ir yra (išspręstas papildomo laido klaida ir išfrezuota anga ateičiai Wifi antenai). Kiek anksčiau mačiau cnx-software.com apžvelgtame IBOX buvo montuota beta1 PCB, taigi dėl to kiek nerimavau, bet pasirodo veltui.

Liko tik iškrapštyti PCB ir štai ką mes turime:

IMG_7988

 

Bandome keliauti iš eilės. Pagrindinis dalykas tai ITEAD A20 Core. Pastarojo išimti nebandžiau bet iš apačios matosi kad turime ir 4GB NAND atmintį galinėje dalyje. Priartinus:

IMG_7989

Kiek labiau man rūpi maitino dalis, ji yra čia:

IMG_7990

Įtampos reguliavimą atlieka MP2307DN kuris gali priimti nuo 4,75V iki 23V įtampą ir tiekti iki 3A srovę. Taigi gal nebūtina galime pinai galvoti ir apie įrenginio montavimą į automobilį ar ne?

Toliau matome dar vieną įdomų mikroschemą:

IMG_7991

Ten yra GL850G USB paskirstytojas. Reiktu dar paminėti, kad ketvirta USB jungtis gali veikti OTG rėžimu. T.y. jis gali būti naudojamas ne išorinei periferijai prijungti, bet panaudojant jį galime IBOX prijungti prie kito įrenginio kaip periferinį (kaip darome su mobiliais telefonais).

Kitoje pusėje iš įdomesnių turime dar vieną egzempliorių:

IMG_7994

 

RTL8201CP atlieka Ethernet funkcijas. Būtent šią mikroschemą vėliau reikia atsiminti, nes OS viduje turės būti jos tvarkyklės.

Iš paskutinių tai žinoma mikroSD lizdas, būsenos LED (kuris turėtu būti dvispalvis) ir IR imtuvas:

IMG_7993

 

Pats microSD lizdas yra labai patogus naudoti su “clicks out“ mechanizmu. Būtent šio mechanizmo pasigedau GBoard Pro įrenginyje. Taip pat malonu kad įkišus microSD kortelę ji nekyšo išlindusi iš rėmo o gražiai įsileidžia į korpuso ertmę:

IMG_7997

 

Apibendrinimas

Mano nuomone šis įrenginys pagamintas tikrai kokybiškai ir gamybos metu naudotos tvirtos bei apgalvotos dalys. Metalinis rėmas prideda stabilumo, PCB išėmimas iš korpuso nesukelia visiškai jokių komplikacijų. Dizainui priekaištų neturiu jokių nes jis solidus ir gana universalus. Pamąstyti žinoma verčia ar tikrai ateityje bus diegiama Wifi funkcija į tą pačią PCB. Jei taip tai laukiu nesulaukiu to.

Vieną minusą jau buvau apgalvojęs iki gaunant įrenginį: SATA sąsajos reikia įrenginio viduje su galimybe 2,5″ HDD įmontuoti korpuse. Vietos ten gal ir mažoka, bet pasistengus tai tikrai įmanoma. Kaip multimedija įrenginiui tai manau yra būtina. Viena iš USB jungčių taip pat buvo galima perkelti į priekį laikiniems įtaisams pajungti, pvz. Flash atminčiai.

Minusai nėra tokie jau dideli, čia tik aš išrankus 🙂 Ryt bandysiu susivairuoti HDMI laidą ir pradėsiu žaidimus su OS.

Papildymas:

Pradėjęs krapštyti pačią programinę įrangą pamatavau kiek įrenginys valgo elektros. Apie tai manau būtina parašyti techninės dalies įraše. Taigi naudojant HDMI video, Ethernet, o viduje ant Debian linuxo instaliuojant bei konfigūruojant OS jis valgo visus tiek:

IMG_8136

 

Prijungus USB arba SATA HDD ir pakurus Torrent, BTSync, Samba bei miniDLNA servisus manau suvartojimas išaugs, bet kiek prognozuoti nesiryžtu.


Veiksmai

Informacija

12 responses

29 03 2014
Darau, Blė

Aha, įdomu, kaip seksis su visais linuxais kažką užkurti. Turi jau konkrečių planų šiam įrenginiui, kaip kokiam naminiam serveriui? Šiaip jei dar neturi kur užsipirkęs ar panašiai, tai rekomenduoju GIT repozitoriją pasidaryt. Labai patogu ne atviro kodo chalturkėms versijuot.

30 03 2014
mindogas

Pirmas planas: pažaisti su juo kaip su multimedia grotuvu. Tam bandysiu tiek Android operacinė, tiek XMBC ant kokio tai linuxo;
Antras planas: linuxo viduje pakurti pačiam aktualius servisus: multimedia failų dalinimą į TV, failu sinchronizavimo serverį bei gal būt kokį torretu lizdą susukčiau.
Trečias planas: pasigaminti praplėtimo adapteri su man aktualiais išėjimais, tokiais kaip SATA, RS485 ir I2C. Papildomai gerai būtų žinoma VGA išėjimo pridėjimas, bei Audio In ir Out sąsajos, bet čia jau reiks žiūrėtis vėliau.

Kaip ten seksis su visais tais linuxais dar pažiūrėsiu, kol kas tikiuosi kad labai jau giliai landžioti neteks. Versijavimui kol kas naudoju bitbucket.org tiek atviriems kodams, tiek privatiems reikalams, bet ateityje gal ir neblogai būtų pasikurti kažką savo.

30 03 2014
Darau, Blė

Hm, a kam tas VGA šiais laikais… va kad DisplayPort nėra, tai rimtas trūkumas. Nežinai, kokia HDMI versija? Bo įtariu, kad normaliu dažniu QHD ar WQXGA moniko jau nepajungsi…

30 03 2014
mindogas

Va tokia ir problema kad poreikis yra pajungti paprasta monitoriu, o ne sėdėti prie TV 😀 Versijos tikrai nežiau. Reiktu permesti Allwinners A20 specifikaciją.

30 03 2014
Darau, Blė

Tai laikas monitorių atsinaujint 🙂 Galima dabar nebrungiai iš Korėjos kokį 27 ar 30” nugriebt. Ant divaiso va neišsileidai 😀

30 03 2014
mindogas

Kartais pastebi kad prisirises prie senu daigtu esi. Senolis 19″ jau tris kartus remontuotas bet vistiek kol veikia tegu tarnauja 🙂

30 03 2014
Darau, Blė

Gerai, kad ne CRT 😀

30 03 2014
mindogas

Gerai kad spalvotas 🙂

30 03 2014
jarik

Rekomenduoju XBMC jungimui prie teliko. As i raspberry esu sumetes, tai puikiausiai veikia, kiek ziurejau filmu jokiu problemu dar nebuvo iskile. Didelis pliusas, kad palaiko AirPlay, kurio deka gali is iDevice’u streaminti audio, video, netgi fotkes i telika. Labai patogu telefone susirandi ko nori youtubej, o ziuri/klausai jau per telika.

31 03 2014
mindogas

Tavo minėtus didelius pliusus nesunkiai galiu turėti su standartiniu DLNA bet man norisi turėti ir kažką blatnesnio. Šiuo atveju androidas turi žaidimu ir programų pritaikytu tokiam reikalui, o linux+XMBC suteiktu galimybė pakurti ir rimtesnių servisų šone. Taigi apie viska iš eilės kitame įraše. Dabar tik bandau kažkaip susidėlioti kabelius ir kažką daryti, o įspūdžiais pasidalinsiu. Laukiu komentaro tuomet 😉

31 03 2014
mindogas

Kaip ir buvo sakyta visi indiegogo.com kompanijos dalyviai gaus Arduino praplėtimo adapterį su skydeliu jungtimi, dviem Groove tipo jungtimis sensoriams, SATA jungtimi ir USB-TTL sąsaja. Testuotojai to negavo nes plokštė nebuvo dar gaminama. Anonsuodami šia plokštę ITEAD pakomentavo ir viena mano pastebėjimų korpuso varžtų tema: http://blog.iteadstudio.com/ibox-production-schedule-update-20140331/ Buvo paminėta ir kita gera naujiena – išleista IteadOS A20 architektūrai bandomoji versija kurią žinoma reiks išbandyti 🙂

28 05 2014
ITEAD IBOX programinės įrangos apžvalga | Mindaugas Markauskas

[…] Aptarus  kietąją dalį metas pakalbėti apie IBOX minkštąją. Žinoma pakabėsiu apie skirtingas OS galimybes bei tuo pačiu aptarsiu kaip mums atitinkamą OS galimą geriausiai išnaudoti. […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: