ITEAD IBOX belaukiant

27 03 2014

Jau kuris laikas krapštau kitą ITEAD Studio produktą GboardPro, tad karts nuo karto apsilankau jų bendruomenėje. Taigi visai neseniai per www.indiegogo.com (kažkas panašaus į KickStarter’į) pradėjo jie populiarinti savo naująjį produktą IBOX. Tai AllWinner A20 procesoriumi varomas mini kompiuteris. Nepraleidau progos pasinaudoti galimybe vienas pirmųjų jį išbandyti tad šiomis dienomis jau jis turėtu atkeliauti, o prieš tai kelias pastraipas parašysiu apie jį ir garsiai pagalvosiu ko tikiuosi.

20140303065023-IMG_0067

Specifikacija

Techninė įranga šiuo atvejų susideda iš dviejų komponentų: ITEAD A10/A20 CORE (kuris jau parduodamas ir naudojamas kaip sudėtinė dalis Iteaduino Plus A10 ir Iteaduino Plus A20 įrenginiuose) ir IBOX Baseboard, kuris mums suteikia patogias ir praktiškas sąsajas. Taigi ITEAD jau nuo seno gamina A10/A20 Core plokštes ir jom skirtus interfeisus Iteaduino Plus, tačiau dabar pereinant į platesnį pasaulį buvo pagaminta kiek universalesnė vartotojams dukterinė plokštė ir jam suprojektuotas aliuminis korpusas. Iki dabar Iteaduino Plus buvo galima laikyti Raspberry Pi atitikmeniu, bet su IBOX mes pereiname į kiek kitą lygį – turime jau paruošta produktą naudojimui buityje.

Taigi susumavus A10/A20 Core ir IBOX Baseboard turime tokią techninės specifikacijos:

 • Procesorius – AllWinner A10 ARM Cortex A8 @ 1 GHz arba A20 Dual Core ARM Cortex A7 @ 1 GHz + ARM Mali 400 MP2
 • Laikina atmintis – 1GB DDR3 RAM
 • Pastovi atminti – 4GB NAND Flash + microSD arba tik microSD
 • Video išėjimas – HDMI
 • Audio išėjimas – HDMI, optical S/PDIF
 • Tinklas – 10/100M Ethernet
 • USB – 3x USB 2.0 host, 1x USB OTG port (pilno dydžio, ne B-mini)
 • Praplėtimas – 32-pin praplėtimo sąsaja su TV OUT, USB, LCD, UART, IR, CSI, SPI, SATA, I2C ir maitinimo signalu.
 • Ekstra – informacinis LED , IR sensorius ir  U-boot mygtukas.
 • Maitinimas– 9V/2A
 • Išmatavimai (korpuso) – 145 x 95 x 27 mm

20140303064827-ibox3

Papildomai pridursiu kelis paaiškinimus. A10 ir A20 procesorių skirtumas pagrindinis tas kad A20 turi du branduolius ir yra suderinamas su OpenGL ES 2.0/1.1 kas leidžia matyti kad jis geriau gros HD filmus. Abu procesoriai turi galimybė dekoduoti iki 2160p vaizdą. Labiausiai liūdina žinoma SATA sąsajos perkėlimas į praplėtimo plokštę, bet gal kaip nors išgyvensime, vis tik SATA yra. Tokia įrenginiui praverstu integruotas Wifi Sprendimas, bet kiek žinau antroji PCB jau turi užuomenais tam ateičiai. Dar džiuginus tokie dalykai kaip integruotas IR ir optinis Audio.

Praplėtimo galimybės

Be praplėtimo jungties šis įrenginys būtų tik dar vienas Android TV multimedija grotuvas. Dabar turint 32 kontaktų I/O išplėtimą galime pradėti savo tobulinimus arba griebti jau kažką gaminamo iš ITEAD pusės:

20140312063424-IBOX-Achieved-Funding-Goal-on-indiegogo-2

IBOX-Achieved-Funding-Goal-on-indiegogo-4(1)

20140303074345-iboxkz

20140228190823-5

20140228190837-3

 

Praplėtimo jungtis suteikia galimybė pajungti SATA įrenginius, naudotis keliais Serial kanalais (BT, GSM, GPS ar net RS485), taip pat suteikia galimybės pasinaudoti kitomis universaliomis GPIO galimybėmis. Sąsaja, per specialų adapterį, leidžia pajungti prie IBOX net tam tikrus Arduino priedėlius. Jei to mažai, arba per daug, niekas nedraudžia gaminti savo praplėtimo adapterio pagal suteikiamus išėjimus:

20140303064939-ibox32pin

 

Man asmeniškai šioje vietoje akis traukia net 3 Serial kanalai, TWI (arba I2C) ir SATA.

Operacinės sistemos

AllWinner A10/A20 yra gana mėgiamo architektūros tad nenuostabu kad yra nemažas pasirinkimas iš operacinių sistemų. Šiuo atveju galime rinktis iš kelių variantų priklausomai nuo to kur OS bus rašoma:

20140303074303-ROM

Norintys sistemą naudoti kaip multimedia centrą žinoma rinksis Android sistemą, tačiau norintys kažko daugiau nepatingės susikonfigūruoti Linux sistemos. Žinant ką galima išpešti iš Raspberry Pi, taip iš čia galima bandyti pakurti tiek torrent serverį, tiek SQL duomenų bazę ar dar bet kokia resursų saugyklą. Man kaip Arduino mėgėjui žinoma labiausiai dominti Serial sąsajų išnaudojimas ir galimybė GPIO naudoti įvairių duomenų nuskaitymams, o be Linux sistemos tokiomis funkcijomis manau nelabai pasinaudosime.

Apibendrinimas

Niekada neskubėjau perbėgti į ARM frontą nuo AVR mikroprocesorių, bet Raspberry Pi galimybės mane visada traukė. Vis nedrįsau investuoti į tokį žaislą, o štai į mano duris pasibeldė tokia galimybė – kodėl gi ne. Tikiuosi neužilgi grįšiu su rimtais rezultatais.


Veiksmai

Informacija

9 responses

27 03 2014
giedriuszzz

Įdomi plokštė, pats neseniai įsigijau rasberry pi. Todėl lauksiu straipsnių, palyginimui.

28 03 2014
mindogas

Lyginant teoriškai avietė atsilieka daug kuo. Tiek procesoriaus sparta, tiek RAM kiekiu. Priedo kiek žinau avietė negali pasigirti SATA interfeisu, RTC laikrodžiu, USB ir Serial sąsajų kiekiu ar NAND atmintimi. Aplamai kuo avietė gali girtis tai kaina (nors vėl, pridėkime korpusą ir jau artėjame iki IBOX kainos) ir populiarumu bei OS ir programiniu išdirbimu. A20 procesoriais pakinkytu įrenginių jau pasaulyje daug ganosi, tad kodėl nelyginus šio ITEAD kūrinio su tokiais kaip PCduino? Taip atrodytu teisingiau.

28 03 2014
giedriuszzz

Ir tas lenkia avietę 🙂

28 03 2014
mindogas

Pasirodo esu vienas iš 15 gaunančių testinę produkciją: http://blog.iteadstudio.com/ibox-samples-are-ready-to-be-sent/
DHL teigimu jis jau Vilniuje, tikėkimės ten neužsibus 🙂

28 03 2014
Darau, Blė

Androidas mediacentrui tai tragedija, mano galva. Vienintelis normalus softas — XBMC, kurį po visokiais linuxais galima leisti. Ant avietės tai lėtokai šliaužia, bet naudoti įmanoma. Šiaip, jaučiu, visos avietės biškį pramušė tokią mini-mikro kompiuterių rinką, Olinuxino visokie ten, O-DROID ir pan.

Avietė dar gali šitą aparatą lenkti energijos sunaudojimo prasme. RTC tai nereikalingas, kai aparatas prijungtas prie tinklo 😀 Per NTP pasiima laiką. Nors šiaip tai didokas trūkumas.

Kai biškį įvaldysiu ARM mikrovaldiklį, tai bandysiu avietei „galvą“ pasidaryt su sąsajų išplėtimu, nes norisi turėti daugiau, nei vieną I2C ar Serial.

Nu tai sėkmės visokios, lieka palinkėti tik laiko rasti visiems krapštymams 🙂

28 03 2014
mindogas

Teisingas pastebėjimas – didesnė galia greičiausiai vartos daugiau elektros. Bet tas juk aktualiausia mobiliems įrenginiams o ne tokiam tinkliniui.

Kas liečia OS, tai Android’as nekoks pasirinkimas kuomet norime įrenginį panaudoti dar ir kaip kokį serverį. O toliau dėl multimedia dar pažiūrėsime.

28 03 2014
mindogas

Viskas, jis jau čia:

Kelionė iš SHENZHEN-CHINA iki KAUNAS-LITHUANIA truko lygiai dvi paras neskaitant laiko zonų skirtumo 🙂 Greitai.

29 03 2014
Darau, Blė

Su DHL normalu. Man naują henriometrą iš Honkongo irgi per dvi dienas atnešė.

28 03 2014
ITEAD IBOX techninės įrangos apžvalga | Mindaugas Markauskas

[…] įrašą dedikuoti grynai IBOX techninės įrangos apžvelgimui. Techninę specifikaciją jau aptariau anksčiau, tad skaičiukų dabar […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: