Spintos dažymas

24 03 2014

Tęsiant dažymų ciklą metas nusidažyti ką tik pagamintą spintą. Dažyti ruošiuosi taip pat kaip tai dariau su lova, bet dabar gal kiek detalizuoti kovą su sakais iš šiaip šį bei tą pridėsiu kartu su nuotraukų krūvomis..

Iškarto pradėsiu teisintis kodėl gi aš dažau o ne palietu natūralaus medžio rašto. Pirmiausiai tai nenoriu namie jaustis kaip kokioje kaimo sodyboje, o antra – ar jus matėte tas skyde esančias bergždžias sujungtas šakas? Man toks raštas tikrai ne prie širdies. Taigi ar renkuosi dažymą. Taip pat spintos pagražinimai yra iš kitokio medžio tad nedažant tos dalys išsiskirtu. O dažysiu priedo su kiek ekologiškesniais, vandeniu skiedžiamais dažais, tad medžio raštas šiokia tokia tekstūrą vis tik palieka ir matusis kad čia tikras medis, o ne kokia klijų plokštį su gražia plėvele. Tas raštas realiai panašus kaip turimoje lentynoje:

IMG_7760

Man tai gražu 🙂

Paruošimas

Šlifavau visą spintą pirma 80 dydžio švitriniu popieriumi šiurkščius paviršius, o vėliau visa paviršių 180 dydžiu.

Tada nupurtęs pjuvenas ėmiausi sakų izoliavimo. Tam naudojau tokį va vandens pagrindo pienuką:

IMG_7896

Tepliojau visas sakingas vietas negailėdamas ir išnaudojau visą 0,33l.

Medžio glaistą naudojau ten kur negražus medis, kur didesni plyšiai ir panašiai. Vaizdelis po tokio darbelio kraupus bet vėliau šitas vietas nušlifuosime:

IMG_7892

IMG_7893

IMG_7894

IMG_7895

Tuomet išdžiuvus jam nušveičiau perteklių ir uždėjau baisiose vietose dar glaisto. Antras sluoksnis mane jau pilnai teniko tad po jo visą spintą gruntavau vandens pagrindo medžiui skirtu gruntu, kurio išnaudojau nepilna litrą:

IMG_7897

Po viso gruntavimo spinta atrodo tokia ryškesnė, o paviršius tampa lyg plonu vašku dengtas:

IMG_7903

IMG_7904

IMG_7906

IMG_7899

IMG_7898

IMG_7902

Dabar visą paviršių palyginu nestipriai 220 dydžio švitriniu popieriumi ir mes jau pasiruošę dažyti.

Dažymas

Kadangi nenaudoju gruntinių dažų tai pirmą sluoksnį šiek tiek praskiesi su gruntu. Taip visur darau.

Nuardžiau duris ir furnitūrą, nukėliau viršų ir šiek tiek kilstelėjau sienas panaudodamas po tris cento monetas kiekviename skydo krašte (viso 24 centais nubiednėsiu):

IMG_7907

IMG_7911

IMG_7908

Duris dažysiu atskirai ir vėliau, mat nenoriu pritrūkti dažų dabar. Už kelių dienų turėsiu talkos spintos pernešimui tad skubam skubam 🙂 Dažom pirmą sluoksnį:

IMG_7915

Tada antrą:

IMG_7922

Ir galiausiai tas vietas kurios bus išoriškai matomos nutepiau trečią kartą:

IMG_7935

IMG_7936

IMG_7937

IMG_7938

IMG_7939

IMG_7940

Toliau su talka visą šitą dažinį išardėme ir pernešėme į miegamąjį. Pernešę žinoma prikalėme galines plokštes ir spinta dabar atrodo panašiai į tai:

IMG_7944

IMG_7942

IMG_7948

Dabar laikas teplioti duris. Tam nuo jų nuėmiau lakstus ir susiguldžiau visas ant grindų patiestų lentučių. Po vieno dažymo vidinės durų pusės atrodo taip:

IMG_7952

IMG_7953

Kadangi visa tai nudažyti truko daugiau nei dvi valandas tai antram kartui nesiryžau. Antrakart nutepiau tik tas lamineles kurios buvo tamsesnės ir palikau džiūti.

Kitokia situacija su išorinę puse. Ji noriu kad būtų graži tad dažysiu du kartus:

IMG_7958

IMG_7957

Tada sudėjau lankstus ir su jais susijusius tvirtinimus ir marš montuoti durų:

IMG_7968

IMG_7959

Beja, vienas iš lankstų dar turi ir lengvo užsidarymo amortizatorių:

IMG_7960

Vieno pakanka pilnai, nes durys yra palyginus lengvos. Jame esančią spiralę susukus pilnai, taip padarant amortizatorių labai kietą, durys užsidaro be trenksmo.

Teko kiek pavargti su durų reguliavimo bet rezultatas gavosi tkrai patankinamas:

IMG_7961

IMG_7962

IMG_7964

 

Net katė džiaugiasi 🙂 Keliose fotkėse matosi tokie įtartini šviesesni plėmai – ten blykstė tokį efektą suteikia šiurkštesnėse vietose. Plika akimi tokie dalykai nesimato. Aij dar reikia padažyti durų šonus nes jie atrodo tragiškai 😀 Tiesiog dažydamas duris šonų konkrečiai nedažiau,  jos buvo spalvinamos po truputi kartu su kiekviena puse kampu perbraukiant teptuką.

Kitame įrašė aptarsiu galutinius sprendimus kur dėsime daiktus ir taip naudosime šitą reikalą. Bus aptarti pakabų skersinių, lentynų ir stalčių reikalai. Dar svarbus dalykas kurį reikia išspręsti tai kokio stiliaus rankenėles dėti.


Veiksmai

Informacija

3 responses

24 03 2014
giedriuszzz

Puikiai atrodo, įdomu kiek padės tas šakų izoliatorius.

24 03 2014
mindogas

Čia jau tik laikas aprodys. Lovos atveju medis matosi kad per šildymo sezoną susitraukė bet sakų neišlindo. Mus matyti kaip čia bus vėliau, bet dabar atrodo kad viskas gerai su ta priemone 🙂

4 05 2014
Spintos įrengimas – lentynos ir pakabų skersiniai | Mindaugas Markauskas

[…] Nudažius spintą dabar laikas įrengti vidų rūbams bei daiktams kabinti ir dėlioti. Negalvokite, kad visą tą laiką spintos rėmas tiesiog stovėjo. Vidinės furnitūros įrengimas jau yra seniai įsibėgėjęs, spinta yra naudojama su tuo ką jau baigiau įrengti, bet dėl šeimos pagausėjimo reikalų vis nebaigiau darbų. Norėjau viska aprašyti vienu metu, bet kadangi stalčių reikalai užsitęsė tad aprašysiu pirmoje vietoje tik tai ką jau atlikau iki dabar, o vėliau jau reiktu tikėtis spintos užbaigimo įrašo. […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: