DIN rail Arduino klonas (techninė įranga V2)

19 03 2014

Apžvelgdamas techninę įrangą pirma kartą nesuteikiau jokios informacijos apie schemą ir PCB ne veltui. Viskas tik todėl kad šiuos du dalykus jau buvau pradėjęs keisti. Dabar kai apsistojau su galutiniu sprendimu galiu juo pasidalinti su jumis.

sch

PCB

Atnaujinimai

Apie pakeitimus iš eilės:

  • Programavimo interfeisas bei perkrovimo mygtukas perkeltas į įrenginio apačią tart Power ir Išėjimų jungčių. Tai patogu prijungti programavimo kabelį neardant įrenginio korpuso. Taip pat dabar įmanoma perkrauti įrenginį neatjungiant maitinimo šaltinio.

ttl

  • Maitinimo jungtis Power dabar gali turėti vieną iš dviejų fizinių jungčių: 3,5mm terminalus arba 2.1×5.5mm lizdą.

power

  • Padidintas vidinių I2C jungčių kiekis iki 5. Dabar kuomet LCD ir mygtukai naudoja po vieną jungtį papildomai lieka dar 3. Prie to pačio noriu paminėti, kad I2C signalų linijos jau turi po 4,7k pull-up varžą

i2c

  • Integruotas RS485 interfeisas su automatiniu Tx kanalo aktyvavimu. Interfeiso jungtis prijungta prie I2C jungties ir dalinasi bendrą GND. Tx kanalo automatinis aktyvavimas  Leidžia siusti ir priimti duomenis nenaudojant papildomo signalo iš mikrokontrolerio kuomet norime siusti duomenis. A ir B linijos papildomai turi grupę varžų prie išėjimo signalo stabilizuoti bet jų galima nelituoti jei įrenginys bus slave ir/ar ne RS485 linijos gale.

rs485

rs485pin

  • Integruotas DS1307 RTC. I2C interfeiso naudojimas leidžia neprarasti nė vieno įėjimo/išėjimo.

ds1307

Deja bet RS458 dalis privertė PCB padaryti pirmus du Via laidus per viršų. Iki to laiko buvo pilnai apsieita su vienpusę PCB.

Deja bet nepavyko integruoti maitinimo šaltinio į įrenginio pagrindinę plokštę. Buvo nuspręsta kad išoriniai šaltiniai bus geriau, nes vartotojas naudojantis vieną rėlę ir naudojant visus 8 išėjimus po pvz ~400mA turi skirtingus poreikius ir maitinimo šaltiniui. Vienas gali pasirinkti pigesni variantą, o kitas priverstas ieškotis galingesnio. 

RS485 ir DS1302 dalys mano programinėje įrangoje dar nėra integruotos bet ateityje esant poreikiui bus. Savo kuriamose programose juos galima naudoti jau dabar.

Reiktu nepamiršti kad j9sū projekte nereikalingus RS485 ar RTC galima tiesiog ignoruoti ir taupant pinigėlius komponentų tiesiog nesulituoti.

Resursai

Schema ir PCB Egle formate: http://www.files.com/shared/532c026fbaea2/windozer.zip

Archyve rasite tiek pagrindinės plokštės failus, bet ir kitų likusių I2C LCD ir mygtukų.

Likęs dalykas, ko noriu paklausti, tai gal būtų norinčių pasidaryti tokį įrernginį? Organizuočiau kinuose pasigaminti kelias PCB, taigi kuo daugiau kopijų tuo pigiau. Parašykite man jei domintu.

P.S.: Dar proga būtų pasidžiaugti mano šimtinių įrašų. Tikėjausi kad tai bus spintos dažymo aprašymas bet gavosi kiek itaip nes anas darbas daug laiko atima 😀


Veiksmai

Informacija

10 responses

19 03 2014
Evaldas

Sveikinu su šimtalapiu 🙂
Gal ir norėč tokio įrenginio, juolab plėtimą galima kabint ant din’o, bet man aktualu lcd ir mygtukus ant distancinio sukabinti per i2c viskas kaip ir gerai, tik į dėžutęnetilp ši klavyra, bet čia jau mano problemos. Aš preliminariai už.

19 03 2014
mindogas

O tai negeriau butu nugrusti nutolusiai reles ar semistorius ir taip tik output laidus ilgesnius daryti? Anyway, turime I2C isolinia jungti tai gali jungti per ja ka nori iskaitant lcd ar buttonus. Tik dometis reikia del laidu ilgio..

19 03 2014
Evaldas

Mano pultas atrodys maždaug taip https://lh4.googleusercontent.com/-rA9TRJeXlNk/UynrLTng2fI/AAAAAAAAAs4/E-BrLJwPXww/w879-h587-no/pultas_1.JPG
Reikės dar prie lipduko padirbėti :), kadangi jis bus viešoje vietoje, o visas kitas kolchozas skydinėje.
O apie I2C rašo, kad patimimai dirba 1m, atviro kolektoriaus linijoje iki 7,6m, o čia http://tronixstuff.com/2010/10/29/tutorial-arduino-and-the-i2c-bus-part-two/ jei ten kažtą prichimičinus galima iki 20-30 išlaužti tik jau schema nieko neįžiūrėti.

20 03 2014
mindogas

Gerai atrodo tas pultelis 😀 Vienaip ar kitaip spėju tavo atveju ta pati bėda: ar tiesti ilgą I2C liniją ar ilgą 4bitų+analinę. Laimi laidų kiekį garantuotai 🙂 Tavo minėtą P82B715 galima būtų naudoti, bet jau išorinėje įrenginio dalyje..

20 03 2014
Evaldas

Dėžutę siunčiausi iš turkijos per ebajaj, patiko ti tuo, kad ten jau yra išplautas 16×2 LCD langelis ir keturios tvirtinimo vietos, kas patogu, o va visa kita jau reikia fantazuoti, jei viską su smd ir dar dvipusiu pcb tai ten dar ohoho kiek gali sutalpinti 🙂
Man klausimas yra toks turiu tokį gaminį http://www.china-electronics-gadgets.com/images/ArduinoMotherboards/PCF8574-IO-Expansion-Board-(IO-Expander-I2C-Bus-Evaluation-Development-Module)-1_10-421.jpg bet niekur neradau, kaip jį galima būtų panaudoti kaip matrixkeyboard keitiklį, jei tokį keitiklį užsakinėti tai jų yra, bet kaina apie 30usd, ten dar papildomai naudojamas, dabar nepamenu koks tai, lustas. Žinoma galėčiau išbandyti, bet neradau tinkamo pavyzdžio kodo, kad tai prasukti. Klavyra 4×4 yra su 8 pin.
Dar atskiras kalusimas, kodėl negaunu pranešimo jei kas atsako į mano komentarą? Varną padžiaunu, bet laiško negaunu 😦

20 03 2014
mindogas

Oj dėl tu komentarų tai nežinau. Kadangi ne aš palaikau wordpress’o TVS tai ir susijusias su tuo klausimais negaliu pagelbėti 🙂

21 03 2014
saulevire

neatsidaro nuoroda http://www.files.com/thumbs/square/53299cb7616bb/Windozer.zip. O pasižiūrėti norisi…

21 03 2014
21 03 2014
saulevire

Ačiū.
P.S. pasitaisė ir pranešimų apie komentarus siuntimas…

21 03 2014
mindogas

P.S. nieko nedariau 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: