Reikiamo gylio skylių gręžimas

10 03 2014

Įsivaizduokime situaciją kuomet reikia į 20mm storio medį reikia pragręžti 24 vienetus 13mm vieno tipo skylių ir 28 vienetų 10mm tipo skylių. Ir tai tik pradžia, nes vėliau reiks atlikti didesnį darbą: į 18mm plokštes sugręžioti 24 vienetus 15mm angęlių. Gal ir gerai būtų tokiems darbams turėti gręžimo stakles ar ką nors profesionalesnio, bet ką daryti kuomet turime tik mėgėjišką akumuliatorinį suktuką ir norime sutaupyti pinigų neperkant visokių ten stabdžių tvirtinamų prie grąžtų?

Mano atveju aš drožiau 🙂 Drožiau štai tokius adapterius:

IMG_7862

Šie medinukai maunasi ant grąžto ir yra lygiai tokio ilgio kad baigus gręžti reikiamo gylio skylę nebegalima gręžti daugiau, mat medis remiasi į suktuko patroną. Taigi drąsiai galime grusti grąžtą iki dugno ir nebijoti pragręžti iki kitos lentos pusės 🙂 Geras pavyzdys kaip gręžiau vieną iš durų lankstų:

Tik paminėsiu vieną bėdą. Kuomet naudojame frezos antgalius problemų kelia pjuvenų kimšimasis. Taip jau yra kad medinis ramstis neleidžia joms išbyrėti ir jos kemšasi tarp peilių. Tam reikia dažniau jas valyti.

Taigi tokiais dalykais dabar Mindaugas užsiiminėja 😀


Veiksmai

Informacija

20 responses

10 03 2014
giedriuszzz

Labai senas metodas, kai dar staliaudavau mano tėvukas ir aš naudojom šį metodą. Čia straipsnis ateities kartoms.

10 03 2014
mindogas

Tiesa pasakius man šis būdas daugiau mažiau yra atradimas, nes jaunystėje medis buvo žinomas tik darbų pamokose, o vėliau nieko iš jo netekdavo daryti tokio tikslaus. Lietuviškame webe nieko panašaus apie tai tai sakau truputi įvairovės įpūsiu 🙂

10 03 2014
Darau, Blė

A va, šiuolaikinio jaunimo problema — rusų kalbos nemokėjimas 😀
http://subscribe.ru/group/sekretyi-domashnego-mastera/220206/

10 03 2014
mindogas

Kaip čia pasakius apie ta rusų kalbą.. Kokią italų/japonų/ispanų/arabų/…/prancūzų irgi verta būtų mokėti, tai anų kalba pagooglinus būtų galima kažką rasti 😀 Jei rimtai tai tą patį medinuką ne pats sugalvojau, o radau English kalba pagooglinęs 🙂

10 03 2014
Darau, Blė

Jo, japonų kalbą mokėti verta, žinau iš asmeninės patirties 😀

10 03 2014
Darau, Blė

O jei rimtai, tai rusiškas internetas yra tiesiog labai didelis ir ten kartais kai ką galima paprasčiau rasti. Mūsų ir jų mąstymas ir raktažodžių parinkimas yra panašesni, nei, tarkim, su amerikiečiais kokiais palyginus. Ir dar verta dėl to, kad kartais kai kurie paprasti raktažodžiai panaudojami, kaip prekės ženklai ir angliškai tada nė velnio rasti nepavyksta.

10 03 2014
mindogas

Sutinku. Tiesiog yra kaip yra. Rusiškai girdime, truputi skaitome, bet nerašome, tad reikia laukti kol google ką nors sugalvos kaip ten viska aprėpti.

10 03 2014
giedriuszzz

http://translit.ru/ aš rašymui naudoju šitą, nereik maklinėti po klaviatūrą, žinoma jei kažkiek moki rusiškai.

10 03 2014
mindogas

Kaip ten bebūtų per ta laiką kol kažką išsiverti jau būni ir susiradęs reikiama informaciją anglu kalba 🙂 Sutinku, rusuose daug visko, kaip ir minėjo kitas kolega ten labai panašus pasaulis ir panašios frazės googlinant, bet nu nepatogu 😀

11 03 2014
Darau, Blė

A taigi yra fonetinės rusiškos klaviatūros. Tokios, kur rusiškas raides ant mums įprastos QWERTY uždeta ir gaunasi ЯЖЕРТЫ 😀

http://www.lythum.lt/lt/content/rusi%C5%A1ka-fonetin%C4%97-klaviat%C5%ABra

13 03 2014
Evaldas

įra kita dar aplinkybė, kodėl pas rusus daugiau info apie visokius rankdarbius ir namų ūkį, ko mažai rasi pas amerikoną ir juo labiau pas vakarų europietį, manau iš biednumo, nes jei pakankamai uždirbi ir darbui daug jėgų skiri kitą laiką skiri poilsiui, o pas mus dažnai ieškoma (kaip ir pas kitus postsssr) kaip pasidaryti pigiau, jei yra žemės lopinėlis tai pirmiau bulvėms, o po to jau vejai.
Taip ir aš baldų gamybai iš plokščių informacijos radau per yandex paiešką. Pasidariau šabloną plieninį ne medinį, patogiau ir tiksliau gaunasi surinkinėti baldus. Jau pasigaminau dvi sienines spintas su stumdomomis durimis ir TV staliuką. Sutaupiau tūkstančius litų net neįtikėtina.

13 03 2014
Darau, Blė

Pasidalinkite, prašom, nuorodėle apie šablonus ir gamybą, gal pravers.

13 03 2014
mindogas

Pas amerikonus nemažiai informacijos mat čia egzistuoja darytojų kultūra, kurie mėgsta turėti savo daiktą nebūtinai už pigiausią kainą. Iš esmės Amerikiečiai yra palyginus darbštus tokiuose reikaluose. Kaip minėjai vakarų europa mažiausiai dalinasi visokiais tokiais dalykais tad eina jie tegu į IKEA.
Kas liečia įvairius ten trafaretus ir formelės tai labiausiai užkniso kai prekybcentriai neprekiauti kad ir kiništom formulėm lankstų skylėm grežioti. Spėju baldininkai kažką profesionalaus turi, bet netikiu kad eiliniams lietuviams tokių dalykų nereikia..

11 03 2014
Spintos gaminimas | Mindaugas Markauskas

[…] buvo galima tvirtinti lankstus prie durų. Dalinai tą darbą paminėjau prieš tai buvusiame įrašė. Šiame yra ir kitos informacijos kurią pritaikysiu sujungiant skydus. Žiūrėkite ten kaip […]

13 03 2014
Evaldas

Naudojau tokio tipo sujungimus jiems ir konduktorių gaminausi http://www.brasa.lt/modules/products/item.php?id=211
fotkes įdėčiau jei tik žinočiau kaip

14 03 2014
mindogas

Tokius naudojau ir aš. Kadangi skydas yra 18mm tai ėmiau su H9 pozicija. Man nereikėjo jokio ten maketo, tiesiog išsimatavau kiek lenta mano ekscentriko pirštas ir po kelių testų nereikalingoje malkoje išsiaiškinau kad 15mm frezos galą reikia dėti 34mm atstumu nuo krašto (ėmiau ilgesni pirštą dėl naudojamo dalinai natūralaus medžio) ir gręžti 13mm gyliu. Ir taip 24 skylutės. Dar tiek ir jau galvočiau apie kažkokią pagalbinę formą 😀

Nuotrauką gali įmesti į kokią interneto saugyklą (imageshack.com, http://postimage.org, http://tinypic.com/ ir t.t ) ir čia nuorodą mums duoti.

Bet klausykit ale ir diskusiją didelę mano malkutės sukėlė 😉

14 03 2014
Evaldas

Šio pričendalo esmė ta, kad gaunasi viskas greičiau, man problema su vertikalumo išlaikymu- kreivai nugrežei ir prasideda visokie bajariai, bet jei akis tiksli slankmatis po ranka galima ir be jo apseiti, bet čia, dar ie apsaugo nuo sugadinimo, pergręžimo kiaurai, tik pradžioja viską reikia susireguliuoti.


14 03 2014
mindogas

Jo, čia jau baldininku aparatas 🙂 Man asmeniškai ekscentrikus buvo lengviau gręžioti nei lankstus.. Čia tik viena skylute, o ten visas tris turi priderinti..

17 02 2015
18 02 2015
mindogas

Taip, sitas geris, bet ne skyliu gyliui kontroliuoti, o atstums nuo krastu. Toks tikrai butu man pavertes ir veliau pravers darant spintas ar dezes, kur reikia krastus sujungineti kaisciais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: