Brauduino + DIN Arduino klonas = DINBrauduino

5 03 2014

Pradėsiu pasakojimą nuo pirmo neaiškaus kintamojo įrašo pavadinimo matematikoje. Su Brauduino esu susidūręs prieš pusmetį kuomet grupei vilniečių gaminau kelias jo PCB:

IMG_20131007_114651

IMG_20131007_114656

IMG_20131007_114731

Brauduino trumpai tariant yra alaus gaminimo kontroleris skirtas alui virti. Visas virimo procesas yra kiek galima daugiau automatizuotas ir supaprastinamas. Jis susideda iš originalaus Arduino Uno, ar analogiško arduino, kuris jungimas su savotišku ir gan keistu LCD priedėliu. Labai daug informacijos apie kontrolerio gamybos procesas aprašytas čia: http://www.homebrewtalk.com/f170/braumiser-my-braumeister-inspired-rig-299192/ ir http://aussiehomebrewer.com/topic/59563-mathos-controller/.

Visai nesenai užmačiau tų pačių, mano minėtų, vilniečių vargą gaminat puodus ir tą patį kontrolerį su mano darytom PCB: http://www.atvirasalus.lt/forum/topic.php?id=370 Šaunuoliai! Džiugu ir man prisidėjus prie šio projekto iš dalies 🙂

Dabar kai pasigaminau DIN Arduino kloną sugalvojau kitą sportinį interesą. Kodėl jame nepakurus Brauduino programos? Hardware skirtumai tik keli: LCD čia jungiamas per 4 bitų sąsaja, o mygtukai pajungti tiesiogiai prie A0, A1, A3 ir A4. Nieko tokio, greitai viska pakeisime..

DINBrauduino

Žaidžiu su senesnę programa, kuri dar neišsiplėsta iki daugiakalbiškumo  ir 4×40 LCD ekrano. Naujausia programa žinoma suderinama su sena PCB ir mažu ekranu, bet ją sukompiliavus sunaudojame visus turimus 32kB. Vos tik įdėjų I2C ekraną programa jau nebetelpa į Atmega328P, o kur dar mygtukai. Programos optimizuoti nelabai noriu, nes po to dar alų sau ar kažkam kitam sugadinsiu 😀 Taigi parsisiunčiau ir redagavau senesne versiją iš čia: http://www.mediafire.com/download/ji79nrtwvk3gga2/The+Brauduino.zip Archyve rasite ne tik orginalaus įrenginio PCB, bet ir visas reikalingas instrukcijas jam gaminti ir naudoti. Naudojimo instrukcija reikalinga buvo ir man, nes naudotis savo įrenginiu juk reikęs ir man 🙂

P.S.: naujausia versija: https://github.com/MaxN68it/Open-ArdBir

Taigi paredagavau programėlę ir turiu pilnai veikiantį daiktą:

Temperatūros sensorių prijungiau prie I1 įėjimo, buzerį (mano atveju dabar kliksi rėlė) prie O1, siurblio rėlę prie O2 ir kaitinimo teno rėlę prie O3. Mygtukus galima buvo pasirinkti logiškiau ir netgi perdaryti visą UI panaudojant visus turimus mygtukus, bet dariau taip kaip yra originaliame įrenginyje.

Programą galite pasisiųsti iš čia: http://www.files.com/shared/5316f17612135/BrauduinoWind.zip Įdėjau ir reikiamas bibliotekas LCD ekranui ir PID valdymui į ta patį archyvą.

Jei mano pasiryžimas bus stiprus pakankamai tai įveiksiu ir tolesnį darbą – vyrimo puodo gaminimą. Bet nieko nepažadu 😀


Veiksmai

Informacija

5 responses

5 03 2014
Mindaugas

Va čia tai aparatas 🙂 būtų gerai tokį susikonstruoti bet yra didelis pavojus, kad šonai išsinešios ir nosis pamėlynuos 😀 nes virimo kiekiai nemaži…

5 03 2014
mindogas

Tikrai taip, kepenys už tokį aparatą tau nepadėkos..

6 03 2014
Darau, Blė

Su visa pagarba, tamsta lengvai trenktas… o gal ir ne taip jau lengvai 😀

6 03 2014
mindogas

Kolega šmeižiate mane. Arba pateikite įrodymus, arba atsiprašykite 😀

6 03 2014
Darau, Blė

Čia komplimentas. Tam įrodymų nereik 😛

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: