DIN rail Arduino klonas (įėjimai)

3 03 2014

Aptarsiu kaip atrodo įėjimai, arba visokie ten sensoriai ir davikliai.

Sensorių rūšių kol kas tikrai nėra daug, kol kas viso labo 10 vienetų. Jie yra sekantys:

  • DS18B20 temperatūra;
  • DHT11 drėgmė;
  • DHT11 temperatūra;
  • DHT11 drėgmės ir temperatūros santykis (dew point arba kažkas panašaus);
  • Button – trumpalaikis mygtuko/signalo įėjimas;
  • Switch – ilgalaikis mygtuko/signalo įėjimas;
  • Analog In – analoginės reikšmės nuskaitymas;
  • 10K termistoriaus temperatūra;
  • Srovės stiprumo sensorius (savadarbis panaudojus srovės tranformatorių);
  • Generatoriaus įtampos sensorius (0-600V sekimas);

Įėjimų skaičius gali augti pagal situaciją, atnaujinat programinę įrangą. Techniškai pajungti galima dauguma 5V darbinės įtampos daviklius naudojančius vieną laidą duomenims perduoti.

Techninė dalis

Davikliai, kaip jau minėjau techninės dalies aprašyme, yra jungiami per 3 pin jungtis, kurios turi +5V maitinimą, signalo ir GND jungtis. Pati jungtis davikliai lengvai ištraukiama. Keli pvz.:

IMG_20140228_085949

IMG_7775

Šiuo atveju ėmiau ir sujungiau DS18B20 ir DHT11 tiesiai prie kištuko. Liko tik pajungti šiuos sensorius į kontrolerio gale esančius įėjimų lizdus:

IMG_7776

Dar liko tik paminėti įėjimų adresavimą. Kadangi siekiu pagaminti kuo universalesnę programą įvairiems procesams kontroliuoti tai ir įėjimus noriu adresuoti savaip. Vartotojui bus patogiau įvesti numerį nuo 1 iki 8 nei likti ties esamais arduino adresais. Tems kas programuotu šį įrenginį patys reiktu aišku žinoti ir realius adresus, tad dabar lentelėje juos ir pateiksiu. Kartu žinoma reikia atkreipti dėmesį ir į tai kaip kurį įėjimą galima naudoti. Susisteminus įėjimai atrodytu taip:

    Įėjimų tipai     Įšėjimų tipai  
Fizinis įėjimas Arduino portas Analoginis Skaitmeninis Interupt Skaitmeninis PWM
I1 A0 + + +
I2 A1 + + +
I3 A2 + + +
I4 A3 + + +
I5 D2 + + +
I6 D3 + + + +
I7 D4 + +
I8 D5 + + +

Naudoti įėjimų portus kaip išėjimais galima, bet aš to programinėje įrangoje nedariau. Išskirtiniais atvejais galima būtų apie tai galvoti bet dabar manau verta pasilikti ties 8 vienetai įėjimų ir viskas.

Įėjimų nustatymas programoje

Prieš tai įraše matėte kaip atrodo abstraktus valdiklio meniu, o dabar išskirtinai apžvelgsiu įėjimų vaizdavimą bei konfigūravimą.

Nufilmavau trumpą video kaip konfigūruoju prieš tai pavaizduotus daviklius. Į pirmą įėjimą prijungiau DHT11 sensorių, o į trečia įstačiau DS18b20. Filmuke matysite kaip konfigūruojamas DHT11 (temperatūros bei drėgmės rodymui), kaip atrodo nedetalus bei detalus įėjimų vaizdavimai.

Filmuojant dinaminis kontrastas nekoks, tad atskirais momentais matosi arba tik ekranas, arba tik mygtukai, bet tikiuosi viskas normaliai. 

Visumoje stengiausi įėjimų konfigūravimą atlikti kuo paprastesnių, tad davikliai veikiantys OneWire sąsajoje ir palaikantys adresavimą deja vienu įėjimu dalintis negalės. Vienas įėjimas – vienas sensorinius.

Panašus dalykas ir su DHT11 – vienu metu galime naudoti tik temperatūra arba tik drėgmę. Jei norime vienu metu naudoti abi reikšmes reiktu signalo kontaktą jungti prie dviejų įėjimų ir viename jų konfigūruoti kaip DHT temperatūrą ir kitą kaip DHT11 drėgmę.


Veiksmai

Informacija

8 responses

3 03 2014
giedriuszzz

Puikiai viskas atrodo, o nebuvo minties padaryti varžų prijungimą su jungikliai. Kiek žinau turi laminatorių, su juom galima padaryti gražius klijuojamus užrašus. Aš darau su lipniu popieriumi, atspausdinu ant jo užrašus po to laminuoju, kur reikia išmušu skyles, po to nuplėši apatinę popieriaus dalį su laminatu ir klijuoji užrašus. Gaunasi puikiai.

3 03 2014
mindogas

I tas varzas nekreipk demesio, jos normaliame daviklyje bus arba apkarpytos arba tiesiog salia daviklio laido gale. Jungikliu tikrai negalvoju daryti nes nevisiem davikliams reikia varzu, o perjungineti dar kazkoki jumperi nelabai butu patogu. Praktiskiau tiesiog salia sensoriaus arba kaip dabar padariau prisukti. Dabar kas liecia užrasus tai galvojau nusipirkti blizdaus lipdukinio popieriaus bet aij, kam cia islaidauti 😀

3 03 2014
giedriuszzz

Blizgus nusitrina po kiek laiko, ypač kur mygtukai.

3 03 2014
mindogas

Na bet aš turiu omenyje kad kiek čia tu knopkiu spausdinėsi benaudodamas šita irenginuka 🙂 Nuskatai viska, suderini ir palieki.

3 03 2014
giedriuszzz

O jei parduosi klientui. Klientas tuoj pat nutrins visus užrašus 🙂

3 03 2014
mindogas

Na čia tiesos gal ir yra.. bet tada klientas jau zinos funkcijas atmintinai 😀

3 03 2014
Evaldas

kaip matau čia dizainas “užkliuvo“ . Tai ir aš pastabą turiu, man tie varžtai labai jau nesimpatiški, aš suprantu, kad tai prototipas, bet vistiek daugeliui gaminukų dizainas koją pakiša. Galima iš vidinės pusės priklijuoti gabaliukus plasmasės ir su sraigtukai prisukti. Išbandytas variantas.

3 03 2014
mindogas

Tikrai taip. Pilnai įmanoma ir vidinės pusės įlydit įvores su reikiamu sriegiu. Bet prototipui taip žaisti nematau poreikio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: