Lovos grotelės ir užbaigtuvės

21 10 2013

Ir vėl aš su ta lova! Pagaminau, nudažiau, o taip ir nepasipuikavau padoriai kaip viska užbaigiau. Taigi trumpai apie tai. Labai trumpai.

Pirma pradėsiu nuo pabaigos – štai keli kadrai galutinio galiausiausio rezultato kuriuo jau naudojuosi antra savaitę.

izxi

3qhg

O liko pristatyti tik groteles, t.y. tas dalykas kurio kaip ir nesimato bet įtaka milžiniška. Taigi integravau štai tokias groteles:

7fmt

gx4q

Kadangi skirtingas puses pirkau iš skirtingu parduotuvių tai truputi nesutapo spalvos. Lovos gamino įrašo komentaruose buvo aptarti galimi grotelių variantai tad paimsiu ir aptarsiu kodėl dariau būtent taip, o ne kitaip.

1) Fanieros plokštė per visa dugną su daug skilių man netiko todėl kad neradau pirkti reikiamų matmenų plokščių. Taip pat problema būtų buvusi su didelių matmenų gabenimu.

2) Grotelės pritvirtintos prie rėmo atkrito taip pat dėl gabenimo problemų. Dar komentaruose papeikė kolegos guminius sujungimus – man jie taip pat nelabai stabiliai parduotuvėje pasirodė.

3) Gaminti groteles iš lentelių ar fanieros. Šis sprendimas atimtu nemažai laiko: reiktu jas pjaustyti, šlifuoti bei kitaip apdirbti kad nedraskytu čiužinio. Nors šis variantas buvo priimtiniausias man visgi suvokiau kad perkant lamineles laimiu daug daugiau: kaina skiriasi labai nedaug, lentelės originaliose grotelėse yra išlenktos, kas vis tik manau yra naudinga (kam jas kitaip visi lenktu jei nebūtu?)

Parduotuvėje man primigtinai pasiūlė lenteles pritvirtinti prie lovos rėmo – taip ir padariau. Bet pirmiausia žinoma pataupiau – tvirtinau tik kas 4 laminele. Vėliau visgi teko antra karta nuimti čiužinį ir sutvirtinti visas likusias nes jos besilenkdamos kėlė šioki tokį girgždėjimą. Taigi vėl pasiėmiau drėlę, sugręžiojau reikiamas skylutes bei į jas susukau varžtus. Taip varžtų galvutės visiškai pasislepia lentelėje ir neturi jokio sąlyčio su čiužiniu:

jhvz

Beja ši paskutinė fotografija parodo ir penktos kojos buvimą. Ja montavau galvūgalio viduryje mat šis skersinis šitoje vietoje kaba ore. Taip pat matote tarpus tarp grotelių – pagal planus taip neturėjo būti bet per klaida pasigaminau lovą ne 160cm čiužiniui, labiau tinkam 161cm 😀 Nieko čia tokio, papildomas vienas CM net geriau, nes patogiau vilkti pataline ir panašiai.

Pabaiga.


Veiksmai

Informacija

9 responses

21 10 2013
Lova gaminimas | Mindaugas Markauskas

[…] Nudažiau ir pabaigiau visa kitą. […]

21 10 2013
Lovos dažymas | Mindaugas Markauskas

[…] Pabaigiau paskutini darbą – groteles. […]

22 10 2013
Darau, Blė

Nu liuksiškai atrodo! O prišriubuotos grotelės bus gerai — nepaves.

25 10 2013
giedrius

Prisuktos grotelės nedeformuos lovos šonų, nuo miegančiųjų svorio arba aktyvios veiklos ?

25 10 2013
mindogas

Nemanau. Nera ten tiek daug islenktos tos groteles kad didelis vaiksciojimas butu. Ir siaip sekmes jom deformuoti 80×40 ir 200×18 bendrai sudejus atrama 🙂

12 12 2013
Lėlių namelis. Bandom pradėti | Darau, blė

[…] po to… anava, žmogus lovą pasidarė pats. Tai negi aš kokio nors namelio nepadarysiu? Nuėjau į tą patį Ana White tinklapį ir pradėjau […]

24 08 2016
Grazvis

Kiek kainavo lameles ir kur pirkot ?

25 08 2016
mindogas

Sveiki. Nelabai noriu tiesiogiai kažko reklamuoti.. Šiaip tuo metu permokėjau, dabar Vilniuje, tokioje Švedu parduotuvėje yra po 10Eur už 90×200 lameles. Kaina maža palyginus su 25Eur kiek prašo kitos krautuves. Katik gaminau vaikui lovą, kokybe niekuo neprastesnė.

26 08 2016
Vaiko kambarys – lovų gaminimas | Mindaugas Markauskas

[…] juk reikia lovos. Kadangi viena tokią jau esu pagaminęs (Lovos gaminimas, Lovos dažymas ir Lovos grotelės ir užbaigtuvės) tai kodėl nepakartoti to proceso […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: