Remontuojame butą – kambarys numeris du pradėtas ir baigtas

7 08 2013

Kartu su žmona plušėjome net dvi savaitęs ir pagaliau pabaigėme antrajį kambarį. Ši patalpa yra daug didesnė už pirmają, bet ir daug svarbesnė nes tai yra kolidorius, svetainė ir vituvė viename. Kitaip nei pirmame kambaryje dabar teko paruošti 75 m2 sienų (pirmame buvo 34) ir 34 m2 lubų (pirmame buvo tik 10). Kad geriau įsivaizduoti štai turiu nuo seniau pabraižęs plana chuligana:

z4w8

Realybė tokia, kad šiame kambaryje problemų yra taip pat daug ir jos neproporcingos padidėjusiam plotui. Didžiausia jų yra skilinėti linkusi lauko siena. Pirmame kambaryje šiuos problemos neturėjau nes ta siena jau nuo berods 2007m remonto yra tapetuota stiklo pluošto tapatais. Kadangi patirtis rodo kad tapetai atidirba savo darbą tai tapetuosime ir čia. Kitos problemos kaip šimtai vinuku nuo paveikslų ir esančios nenuimamoms konstrukcijos (veidrodžiai, virtuvės dalis) neatrodo taip svarbu, bet taisome viska iš eilės.

Darbus geriausiai parodys nuotraukos. Taigi pradedu.

Pirmoje vietoje parodysiu kelias šio kambario detales jį atlaisvinus.

efvz

2s56

vlrt

xd3w

Matote buvusiu paveikslų žymes, trukius, Trūkiai labiausiai išlite ties sienu sudurimu kaip ir pirmame kambaryje. Realiai gal ir atrodo kaip landyne bet patikėkite čia nėra taip jau baisu kaip atrodo 😀 Gyvenome iki dabar apsikabine nereikalingais paveikslais ir šiaip paslėpę visokius trūkumus daigtais.

Pirmas žingsnis buvo iškrapštyti visus trūkius ir skylutes atsikratant nestabilių pavišių. Iškarto tai padarius visas šias skyles ir plotą aplink jas išgruntavau:

inl7

06pp

ngdi

mhtx

Dabar kambarys tikrai atrodo kaip bomžų landynė 😀

Tuomet seka špakliavimas. Naudojau kažkoki tinka gipso pagrindu. Šioje srityje apie medžiagas nelabai nutuokiu bet manau bus gerai. Metai parodys.

z941

Iškarto po jo truputi pašveičiau ir pradėjau glaistyti šias vietas.

hynq

Glaisčiau ne viena karta ir su kiekvienu sykiu vis rasdavau nelygumu ar net naujų vietų patepliojimams.

Tuomet prasidėjo sukiausia viena man bei kaimynams. Dvi dienas šveičiau sienas su elektriniu šlifuoklius. Užtrukau nes buvo daug darbų ir be to tad teko kažkai visa sudėlioti. Vienaip ar kitaip norejau sienas palygintinti kad nebutu jos šiurkšios nuo senų dažų. Pačių dažų nešalinau o tiesiog blotninau paviršių.

Vėliau prasidėjo tapetavimas. Per nepilnas 12 valandų kartu su žmona sugebėjome  ištapetuoti tuos nelemtus 14m2 🙂 Šiaip savarankiškai tapetavome pirma karta o rezultatai džiugina. Pasirinktu tapetu raštu taip pat esame labai patenkinti. Štai taip atrodo iki tolesnio lango užtapetuota siena (matosi mažytis skirtumas) bei patys tapetai priartinus:

4b60

fqz3

1bep

68b7

Tiesa pasakius buvome truputi pakraupę kai plyšiai ir tamsumai persimato per tapetus, bet tikėjome dažų galia.

Toliau tęsėme gruntuodami tiek lubas tiek sienas.

Ir jau kita diena patepiau pirma lubu sluosnį. Jį žinoma skiedžiau su gruntu, kad gaučiau didesnį plotą iš mažiau dažų. Flugger dažus galima skiesti net iki 10% įpilant vandens, o mes pylėme grunto. Šis strategija pasiteisino. Antraji karta tepliojau su 100% dažų bet ir sekančiose nuotraukose matysis galutinis vaizdelis. Taip pat pasinaudojau patirtimi nuo pirmo kambario – šiek tiek uždažiau siena baltai kad sudurimuose nesimatytu senos sienų spalvos tarpelių blogai užklijavus maskuojančią juostą.

oit4

2zdb

ajb2

Žinoma patiko pirmame kambaryje daryti balti langų apvadai tad ir dabar juos dažėme lubu dažais.

Pirmas sienu sluoksni gavosi net labai gerai. Sienas beja dažiau ant lubu užklijevęs apsaugine juosta kad neištepti pačių lubų. Labiausiai nustebino stiklo pluošto tapetai – dažų jie gėrė siaubingai daug bet net po pirmo sliuoksnio ši siena atrodė be priekaištų.

1t9i

22jv

ugs2

Na ir galutinis rezultatas perdažius sienas bei nupiešus siaurą baltą juostelę tarp sienos ir lubų (baldai lyg stebuklas grižo į savo vietas pernelyg greitai):

vtdo

kx5h

j5fg

0kns

cnas

Ir dar žinoma reikėjo panaudoti šia kruvęlę elektros rozečių bei jungiklių (preš tai nuotraukose matosi jau naujosios rozetės):

mz08

Jas keitėme dėl to kad senieji kažkokie negražus.. O dar tuo pačiu juos padarėme ir vaikai-prooft 🙂

Prieš:

zmr4

Po:

di9l

Darbelio liko dar tikrai nemažai. Reikia sumontuoti internetui skirtą dėžę, susikonfiguruoti signalizaciją bei rasti kur pabėgo elektrinės viryklės fazė 😀

Sekanti kambarį pradėsime remotuoti kiek vėliau padarę pertraukėlę. Kiek nuvargino gyvenimas vieno kambario bute tai reikia atsigauti.


Veiksmai

Informacija

2 responses

14 08 2013
Darau, Blė

Na, čia dar nepilnai vaikai-proof :-)) Būna tokie priedai su lipdukais, kurie užklijuojami ant rozečių ir tada kištuką gali įkišti tik jį įstatęs, o po to pasukęs 90° kampu ir tada įgrūdęs iki galo. Gal teko matyti kur nors. Į šitas rozetes, regis, dar virbalą įgrūsti įmanoma, kad ir sunkokai.

14 08 2013
mindogas

Ne tai taip, bet taip irgi gerai 🙂
Del virbalo kisimo tai pirmoje vietoje is vaiko pirma tokius dalykus toliau.. Vis tik toki daigta jei norisi i rozetes kisti, tai tikrai ras kur dar ji panaudoti 🙂 Siaip kiek bandziau grusti atsuktuva tai panaudojus kazkiek jegos nepavyko ikisti bet stipriai ir nesistengiau nes tikrai galejo ir rozetes mechanika luzti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: