Tobulėjame PCB gamybos namuose srityje

14 01 2013

Savo pirmaja PCB gaminau prieš pora metų. Tuo metu praktikavau lazerinio spausdintuvo tonerio perkelimo metodika su tokiais įrankiais kaip lygintuvas bei geležies chroridas.Atėjo reikalas pakartoti pirmosios PCB gamybą kiek naujesnėmis technologijomis ir štai galime palyginti kiek patobulėjome šioje srityje.

Bendras vaizdas:

img8886bf

Iš arčiau:

69861628

Kaip supratote kairėje yra naujiena, o dešinėje mano pirmagimis. Nežiūrint to, kad senojoje plokštėje nepavyko visiškai pašalinti tonerio, rezultatai tiesiog akis bado – praktiškai visi takeliai yra perspausti. Pamemu kai litavau schemą dar teko nemažai takeliu atskirinėti, bet pagamintas AVR Fuse Doctor dar ir dabar naudojuosi.

Nauja plokštė gaminta taip pat tonerio perkėlimo būdu, tačiau dabar naudoju laminatoriu vietoje lygintuvo. Jis kaitina teisingai ir neperspaudžia takelių, nors turiu pripažinti kad viena takeli koregavau markeriu. Prie gero rezultato taip pat prisidėjo vandenilio peroksido ir druskos rūgšties tirpalas naudotas ėsdinimui.

Na ir pabaigiai laminatorius leidžia atlikti ir tokius patobulėjimus:

img8880y

Pabaigai galiu prisipažinti kad tobulėti yra labai daug kame:

  • Norėtusi išmokti grai gaminti dvipuses PCB. Dabar tai padaryti sekasi tik pusėtinai, nesiseka apiejų pusių sulygiavimas. Nors paskutinė nuotrauka parodo kad ir čia jau jau gaudomės.
  • Norėtusi išėsdinti plokšte su gamikliniais VIA, skilučių vietoje priauginant metalo. Deja bet tam reikia plokštė pirma išgrežioti, taigi be CNC stakliu niekur nekeliausime.
  • Norėtusi išmokti padengti plokštę izioleciniu sluoksniu. Nekalbu apie lydmetalio ar lako sluoksnius. Norisi gamyklinio varianto padengiant žalios ar kitos spalvos nelituojamas zonas.
  • Na ir pabaigai reikia daug geresnių įgudžių litavimo srityje, nes nauja plokštė litavimo kokybei nedaug skiriasi nuo senosios 😀

Veiksmai

Informacija

4 responses

8 02 2013
Giedrius

Aš irgi persidariau laminatorių, tai rezultatais labai patenkintas. Takelių kokybė labai priklauso nuo plokštės paruošimo laminavimui.Tik išėsdinus plokštę nuvalau su skiedikliu 646 ir iškarto padengiu visą plokštę fliusu, ar tai kanifolija ištirpinta spirite arba fliusu kurio nereik plauti. Puikus tinklapis, sėkmės kūryboje 😉

8 02 2013
mindogas

Dekui už atsiliepimus.
Teisingai sakai, plokstės paruošimas svarbus ypač, nes jei patingėsime pašvitrinti ir nuriebalinti tolygiai toneris gali tiesiog nenorėti prilipti. Super patarimas dėl plokštės fliuksavimo (aš visada pries lituodamas tiesiog pašiaušdavau švelniu švitriniu jei plokštė buvo neiškarto naudojama).
Norėjau paklausti vieno dalyko: ar tas skiediklis 646 yra su kvapu? Gyvenu bute tad negaliu naudoti visokiu acetonu ir pan. vardan šeimos gerovės, tad jį pakeičiau šiurkštesne kempine indams plauti (mechaniškai nuvalau visa toneri). Šitas būdas tikrai prastas nes trinti reikia ilgai ir sunkiai tad būtų gerai rasti kažką bekvapio.

8 02 2013
Giedrius

646 skiediklis turi stiprų kvapą, bet žinau yra ir bearomačio vaitspirito, naudojam darbe kai dirbam objekte. http://www.jsm.lt/index.php/lt/preke/204105-vaitspiritas-bearomatis-5l.html tik nežinau kaip jis plauna tonerį, bet tepąlus labai gerai.

8 02 2013
mindogas

Dėkui, pabadysiu paieškoti jo pirkti kur nors pabandymui. Jei veiks tai bus super!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: