VU Meter – elektronika

29 08 2012

Niekada dar negaminau VU šviesos matuoklio, taigi pamatęs gana neprastai užbaigtų tokių įtaisų internete nusprendžiau ir pats išbandyti jėgas. Pirmame įraše aptarsiu elektroninę šio prietaiso dalį, o vėliau, kai tik turėsiu laiko, pagaminsiu korpusą, Tą ketinu daryti su akrilo stiklu. Na bet viska iš eilės.

Schemos paieška

Schemos kūrti nuo nulio nereikia, nes internetas jau perpildytas informacijos. Stalčiuose turiu kalnus LM3914N mikroschemų tad iškarto pradėjau google kamantinėti ką jis man pasiųlo.  Paieškojęs dar radau štai šį variantą: http://www.knollep.de/Hobbyelektronik/projekte/38/index.htm. Schema naudoja tą patį LM3914N kaip Led valdiklį, tačiau garso signalą papildomai stiprina bei stabilizuoja pasitelkus LM358 pradinį stiprintuvą bei kelis elementarius elektronikos komponentus. Susidėliojęs schemą į maketavimo lentą veikimas pasitvirtino.

VU meter įrenginys

Kadangi nenoriu gaminti stereo varianto todėl persibraižiau anksčiau paminėtą schemą ir PCB:

vupcb

vupcbt

Panaudojus lazerinį spausdintuvą, laminatorių ir vandenilio peroksido tipalą buvo pasigaminta PCB ir žinoma sulituotas pats įrenginys. Pagrindinė plokštė:

img8309zp

Plokštė turi du įėjimus (RCA audio signalio ir Power +9V) ir dvi išėjo jungtis (10 kontaktų jungtis Led’ų minusams ir 2 kontaktų jungtis bendriems pliusams). Nieko blatno.

Led modulis:

img8295u

Ledus atskyriau tam, kad galėčiau lengvai keisti jų išsidėstymą vėlesniame projekto etape. Dariau dvi matinimo jungtis tam, kad vėliau patogiai galėčiau pateikti maitinimą paskirstyti dviem Led grupėm po 5. Dabartinė Led plokštė yra labiau laikina.  Action:

img8305j


Taigi viskas veikia tuom ir baigsiu aprašymą. Dabar laukia akrilo apdirbimas bei konstrukcijos sudarymas. Paslapčių neišduosiu ką sugalvojau, pamatysite.

Resursai

Kaip visada schemos Eagle formatu.

Pagrindinės plokštės PCB: http://www.files.com/shared/503e5be3daa6f/VU%20meter.zip

Led modulio PCB: http://www.files.com/shared/503e5be422f08/VU%20meter%20LED.zip


Veiksmai

Informacija

One response

3 09 2012
mindogas

Pasirodo negalima paduoti maitinimo didesnio nei 9V į pagrindinę plokštę. Visai nepagalvojęs kad pakrautas LiPo paketas duoda daug daugiau nei 9V jį pajungiau ir dėl to teko pakeisti LM3914N bei pimajį LED.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: