PWM ventiliatoriaus ir termometras panaudojant Timelapse bėgių kontrolerį

26 07 2012

Neseniai jau parašiau kaip galima panaudoti timelapse bėgių kontrolerio aparatinę įrangą kitais tikslais (https://mindogas.wordpress.com/2012/07/04/timelapse-begiu-kontrolerio-kitoks-panaudojimas/). Buvo paminėtas PWM ventiliatorius, tačiau man to nebuvo gana tad sugalvojau, kad reikia temperatūros informacijos. Taigi radau 10kOhm termistoriu, 10kOhm varžą, atsiverčiau timelapse kontrolerio schemas ir radau kaip lengvai galima viska pajungti.

Termistoriaus pajungimas

Jau seniau esu aprašęs 10kOhm termistoriaus pajungimą prie arduino:

atsisiųsti

Visa tai padaryti kiek sunkiau turint tik kelis įėjimus/išėjimus Timelapse bėgių kontrolerio geležyje:

86564225

Ventiliatoriui pajungti naudojame mes Motor2 išėjimą o lieka laisvi panaudoti visi likę pinai. Termistoriui nuskaityti mums reikia analoginio įėjimo ir taip jau man pasisekė kad kūrdamas plokštę SW1 pinas butent ir keliauja į Arduino A0 įėjimą. Dar mums reikia +5. Jį galime gauti iš programavimo porto, bet tai kiek nepatogu, nes reiktu atsivesti vieną laidą. Sugalvojau panaudoti SW2 piną jį paversdamas skaitmeniniu išėjimu ir jam priskirdamas loginę 1 (+5V) reikšmę. Deja, bet šis išėjimas gali duoti tik 20mA srovės, bet nieko tokio, termistorius daugiau ir nevalgis.

Taigi pasigaminau štai toki įskiepą:

img20120726092650

Ir jį pajungiau prie Timelapse kontrolerio:

img20120726092625

Trumpai apžvelgiant rezistoriaus viena koja keliauja GND, termistoriaus viena koja keliauja į SW2 (+5V mano atvejų), o galiausiai likusios abiejų kojos susitinka SW1 (A0 portas Arduino atveju).

Programavimas

Teristoriaus nuskaitymas ir jo parodymų konvertavimas buvo atliekamas analogiškai kaip aprašiau šiame įraše https://mindogas.wordpress.com/2012/06/27/termometras-panaudojant-10k-termistoriu-nepamirstant-arduino-uno-bei-siemens-m55-lcd/. Skirtumas tik tas, kad informacijai pateikti buvo naudotas ne Siemens M55 LCD, o TM1638 modulis.

Rezultatas

Šiame trumpame video pamatysite kaip viskas veikia:

Termistoriaus tikslumu kiek abejoju, nes temperatūros yra kiek aukštokos ir manau netikslios. Tai gali būti todėl, kad termistorius pernelyg arti 7805 reguliatoriaus kuris deja šiek tiek pakaista. Na bet ateityje pasidarysiu prailgintoja jei įrenginuką naudosiu dažniau. Dabar bus gerai ir taip. Dabar darbe galiu mėgautis į mane pučiančiu vėjeliu bei tuo pačiu žinoti kiek dabar laipsnių temperatura biure 🙂 Gal dar trūksta dėžutės kokios 🙂

Resursai

Programos kodą galima parsisųsti čia: http://www.files.com/shared/5010ea2720abc/PWMFanTemp-120726a.zip

Taip pat programa naudoja modifikuotą (kad butu kablelis) TM1638 biblioteką kurią rasite čia: https://bitbucket.org/mindogas/dollycontroller/downloads/TM1638Dolly.zip


Veiksmai

Informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: