Timelapse bėgių kontrolerio kitoks panaudojimas

4 07 2012

Kadangi šis kontroleris yra lengvai perprogramuojamas ir turi gana universalų valdymo interfeisą, jį galime panaudoti ir antrinėms veikloms. Bendrai susumavus kontroleris gali atlikti šiuos dalykus:

  • Varilio ar panašių įrenginių valdymas. Galimi keli variantai kaip pasitarnauja L293 mikroschema: dvieju DC variklių valdymas, vieno stepper variklio valdymas arba net 4 sustiprintų (ne 5V kaip arduino duoda o tokios stiprumo kaip kontrolerio maitinimas) PWM signalų generavimas. Visos šios opracijos atliekamos per Arduino pinus 5, 6 9 ir 10.
  • Du įėjimai: vienas skaitmenisnis ir antras analoginis. Šios dvi jungtys naudotos variklio tabdymui bėgių galuose. Naudoti Arduino 12(skaitmeninis) ir A0(analoginis) pinai.
  • Dvieju irenginių vadymas per opteronus. Fotoaparato valdymo jungtys gali buti naudojamo kitiems įtaisams įjungti/išjungti. Vienas jų gali būti valdomas pasitelkus PWM signalą. Arduino pinai 11(PWM) ir 12.
Panaudojimas

Žinoma Patogiausiai naudoti įrenginį išnaudojant variklių valdymo galimybę. Pats esu pasigaminęs štai toki DC variklio testavimo programą kuri parodo kaip variklis elgiasi prie tam tikro PWM ir jo dažnio:

Jo programą galite parsisiųsti čia: http://www.files.com/shared/4ff53e6de3ad1/PWMGenerator-120705a.zip

Pasigaminęs šį įrenginį sugalvojau kaip Timelapse bėgių kontroleri panaudojus ne pagal paskirti kol jis nereikalingas. Taigi susikonstravau elemtarią programą vieno variklio valdymui į vieną pusę. Nuo dabar turiu stalini ventiliatoriu:

Jo programą galite parsisiųsti čia: http://www.files.com/shared/4ff53e59eff77/PWMFan-120705a.zip

Bet tai dar ne viskas..

Pilnam daugumos kontrolerio galimybių išnaudojimui sugalvojau štai toki įrenginį: automatini palovio (erdvei po lovą) ir kolidoriaus apšvietimas, sužadinamas nuo judesio, atsižvelgiant ar tuo metu jau yra tamsus paros laikas. Šis įrenginys funkcionuotu taip:

  • Per šviesos daviklį stebimas apšvietimas ir kol jis yra pakankamas įrenginys miega.
  • Kai tamsu į darbą įtraukiams judesio daviklis, kuris stebi ar neįvyko pakitimų aplinkoje. Mano atveju įrenginys butu montuotas po lova ir stebėtu ar nevyksta judesys grindų srityje.
  • Aptikus judesį į tai reaguojama lėtai įžiebiant nuo 1 iki 4 LED žibintų pagal poreikį. Mano atveju įdėja yra įžiebti pirmą LED po lova, kad matytusi kur eini, po to pradėti įžiebimą antro LED kolidoriuje ir galiausiai trečio LED įžiebimas tualete ir vonioje. Visa procedūra truktu apie 5 sekundes, per jas akys pripras prie šviesos. Po lova esanti šviesa netrukdys dar miegančiam kitam žmogui.
  • Kol dega apšvietimas tikrinamas judesio stebėjimas ir užgesinimas vyktu po pvz. 5 minučių.

Taigi šią įdėją įgyvendisniu ateityje ir galvoju tam sukonstruoti atskirą pigų įrenginuką su ATTINY25 mikrokontroleriu.


Veiksmai

Informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: