Naujas projektas – Litavimo stotelė

27 06 2012

Dažnai būna noras tobulesnio lituoklio nei turimas 24W 220V agregatas. Su pastaruoju neretai nudeginu savo gaminamų PCB takelius, įkaitimas užtrunka be galo ilgai. Taigi užsimaniau litavimo stotelės.

clipboard03c

Deja kai jos kainuoja brangokai (su normalios temperaturos parodymais variantai kainuoja nuo 170LT), o pinigų leisti nesinori, gaminsiuos savo. Šiame įraše paminėsiu ką darau ir parodysiu veikianti prototipą.

Visus mano reikalavimus (temperatūros stebėjimas ekranėlyje ir jos patogus reguliavimas) atitiko šis gerai aprašytas projektas: http://radiokot.ru/lab/controller/32/. Lietuvoje radau reikiamo tipo lituokli, kad pradėti gaminti jau galima. Vienintelis dalykas ką schemoje keisčiau tai yra LED ekranėlis ir mygtukai. Vietoje jų noriu panaudoti TM1638 modulį. Tai darant turiu perašyti mikrokontrolerio programą, tad nusprendžiau viska perkelti į Arduino platfomą.

Gaminsiu Standalone Arduino Uno versiją, kuri valdys lituoklį ir nuskaitys temperatūrą tokiu pačiu principu kaip paminėtas projektas, o vartotojo sąsaja bus įgyvendinta per minėtą TM1638.

Programinėje įrangoje bus pritaikytas PID varikliukas norimai temperatūrai išgauti.

Dalys

  • Lituoklis – man bene brangiausia šiame projekte dalis, kuri kainavo 18 litų. Naudosiu ZD-929 stotelės lituoklį, kuris yra maitinamas 24V ir turi 48W galią. Jei tikėti ZD-929 aprašymu maksimali temperatūra šio lituoklio turėtu siekti 480 laipsnių celsijaus.
  • 24V trafas – jį gavau iš brolio ir buvo jis išimtas iš seno juostinio magnetofono. Esu laimingas jį gavęs nemokamai, kitaip jis nebūtų iš pigiausiu mat mums reikia bent 3A srovės.
  • Atmega168 – jis atliks visas valdymo funkcijas. Naudosime 16KB versiją, nes to tikrai pakaks. Gaila tik kad jo kaina nesiskiria nuo Atmega328. Jei neturėčiau 16KB versijos būčiau naudojęs 32KB.
  • TM1638 – naudosiu ji kadangi dabar turiu šių modulių nusipirkęs urmu į vales.
  • Visa kita – rezistoriai, mosfetas, stiprintuvas ir pan. pagal anksčiau paminėtą schemą.
  • Prototipas

Ant BreadBoardo susidėliojau reikiamus komponentus, suprogramavau PID valdiklio programą ir štai rezultatai.

PID parametrai buvo derinti gana ilgai, tačiau vistiek temperatūra nėra gera. Pasiekus reikiamą temperatūrą vis tęsiamas lituoklio maitinimas,kas priveda į didelę paklaidą. Vėliau žinoma nusistovima iki normalios tikslo temperatūros, bet tai nėra gerai. Galite pamatyti kaip visa tai atrodo grafiškai:

clipboard02bb
Modifikavus programą įvedant saugiklį, neleidžiantį maitinti lituoklio kai temperatūra viršijama, rezultatai kiek geresni. Iš valdymo signalo matome, kad PID signalas pakito stipriai – dabar lituoklis maitinamas trumpais, tačiau labai stipriais signalais:

clipboard01wi
Apibedrinimas

  • Lituoklio atiduodamas temperatūros parodymai labai šuoliuoja, tad reikia virdurkinti šį parodymą. Problema: didelio diapazono vidurkinimas suteikia gražius skaičius ekranėlyje, tačiau neigiamai atsiliepia PID kontrolerio darbe.
  • Dar reikia padirbėti ties PID parametrais nes manau galima išgauti dar geresnius rezultatus.
  • Liko pasigaminti PCB ir sumeistrauti kažkokį tai korpusą šiam turtui sukrauti.

Taigi tam kartui su tiek. Kai bus baigta stotelė ją pristatysiu.


Veiksmai

Informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s
%d bloggers like this: