Galinių langų variklių remontas (Megane Coupe)

20 06 2012

Renault Megane Coupe MK1 savininkai neretai susiduria su galinių fotkių gedimų: varikliukas veikia labai silpnai arba visiškai nedirba. Tokia problema buvo ir mano įsigytame mašiniuke – dešinės pusės motoras visiškai neveikia, o kairysis atidaryti langą sugeba, tačiau vėliau sustreikuoja.

img86841
Dažnas šio gedimo priežastis yra variklio termo elemento sudegimas. Sprendimas: pašalinti sugedusi termo elemntą arba jį pakeisti nauju. Norit atlikti vieną iš šių darbų tenka dasikapstyti iki pačių variklių.

Pirmiausiai žinoma reikia atsilaisvinti priėjimą tvarkomos lango dalies.

img8678l

Nusiimame lango tvirtinimo mechanizmą.

img8685yk

img8686z

Tuomet patarčiau išmontuoti ir visa galinę sėdynę (galima apseiti ir be to, nes vėliau sedynė maišo labai nedaug). Tai atlikama nusukant du varžtus daiktadėžėje:

img8683x

Sėdynę laiko dar du plastmasiukai apačioje kuriuos lengva ištraukti replėmis:

img8682y

img8691c

Dabar galite drasiai traukti sėdynę lauk. Tai atlikus dar reiktu nuimti sėdynės fiksavimo varžtą:

img8687qe

Sudėtingiausias darbas yra apdailos plastmasiu nėmimas. Pirmiausia reiktu pradėti nuo stogramsčio plastmsės, prie kurios prisuktas saugos diržas. Su 17 dydžio raktu nususkame saugos diržo laikiklį:

img8688x

Tuomet nuėmus diržo lygio valdymo rankenėlę galite nuimti visa plastmasę. Tai atliekama gal kiek panaudojant jėga bet dabar jos neturėtu niekas laikyti, tik vidiniai kabukai. Sekandi plastmase – viršutinė, kuri nueina į galą. Ją lakyti gali vienas varštas šalia atraminio ir vidiniai kabukai. Dar reiktu nepamiršti atjungti galinio lango šildymo laidų.

Paskutinės apatinės dalies nebutina nuimti. Tereikia atsukti šį ją laikanti varžtą ir tuomet galėsite panele atitrauke prieiti prie varikliuko:

img8693wl

img8696g

Kuomet pasiekiamas priėjimas prie variklio, atsukti jį laikančius tris varžtus.

img8695s

Atjungtas nuo laidų ir išimtas varikliukas atrodo taip:

img86971

Atsikus keturis varžtus nesunkiai atidarome varikliuką.

img86991o

Variklio viduje randame raudonai pažymėtą vietą. Perdeges termo elementas yra tas apvalus geležiukas, panašus į ploną tabletę.

img8701red1

Lengviausias būdas pašalinti gedimą – išimti sugedusi termo elementą ir sujungti kontaktus be jo.

Kitas Būdas tai termo elemento keitimas. Pastarasis būdas man netiko, nes neradau niekur tokio termo elemento pirkti, taigi sujungiau kontaktus. Toks sprendimas yra prastas dėl vieno vienintelio dalyko – termo elementas tarnauja tam, kad užlaikius langų atidarymo mygtuką perilgai jis atjungtu elektros srovės tiekimą į varikliuką. Nesant termo elemento varikliukas gali sudegti.

Susitvarkius termo elementą belieka surinkti viska į vietas ir mėgautis veikiančiais langais.
Atnaujinta:
Našydamas internete radau prancūzų forume elementarų remontą, kuomet keistas visas varikliukas.
Nuoroda: http://www. megane -france.net/xoops/modules/smartsection/item.php?itemid=6


Veiksmai

Information

6 responses

24 04 2014
Azuolas

Aciu uz issamu gida. Ziurint nuotraukas toptelejo ar negali buti panasaus gedimo ir su oro recirkuliacijos skelndes varikliuku? Beda ta kad jos dantraciai nuluzta, gal del paasios priezasties kad nebera elemento, kuris sustabdytu sukimasi?

24 04 2014
mindogas

Nemanau kad bėda ten tokia. Jei šis elementas sugenda tai variklis nebesisuka. Va kuomet ji pašaliname, tai tada ir galetu sugadinti kažką vienaip nesustodamas jis. Dabar manau kad ne tame bedos. Šiaip man ta sklendė taip pat barškėdavo, bet kai sugedo visas ventiliatorius jį dėjau neorginalų ir visa meganes mechanizma išmečiau.

24 04 2014
Azuolas

Suprantu, vistiek smalsu del ko tos sklendes dantraciai nesustodavo suktis

24 04 2014
mindogas

Esu matęs kad deda ten skardeles kažkokias vietomis, kad ta sklende sustotu, verta butu paieskoti apie tai informacijos http://www.megane-france.net/ forume. Man rodos ten apie tai tikrai diskutuota.

Arba dar patogesnis variantas – atjungti ta varikli, bet tada ir naudos is resirkuliacijos jokios: https://www.youtube.com/watch?v=c1PWgNT7GUM

25 04 2014
Azuolas

dar pasiteirauti norejau del vejelio isemimo. Pagal sita gida jis atjungia oro kondicionieriu (http://www.megane-france.net/xoops/modules/smartsection/item.php?itemid=64) . Ten tas juodas daiktas ant vamzdelio virsaus kaip sklende ar kas ten? Nejaugi nuemus reiks pildyti freonu?

25 04 2014
Azuolas

Nes as kai ziurejau manual’e tai nebuvo parasyta kad reikia oro kondicionieriu atjungineti norint isimti vejeli.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: